فرماندار مشگین شهر:

فعالیت ۳۵۰ نفر در معدن مس مشگین‌شهر

فرماندار شهرستان مشگین شهر با اشاره به حمایت دولت از مباحث معدنی گفت: ۳۵۰ نفر پیمانکار و معدنکار در معدن مس شهرستان مشگین‌شهر در حال فعالیت هستند.

به گزارش گام دوم، شهرام محمدی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از معدن مس شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دولت حمایت ویژه‌ای از مباحث معدنی دارد و با توجه به بازدید اخیر در تیر ماه سال‌جاری پیشرفت خوبی در معدن و کارخانه اتفاق افتاد است.

وی با بیان اینکه معدن مس به عنوان یکی از پروژه‌های بسیار مهم استان تلقی می‌شود، گفت: در حال حاضر حدود ۳۵۰ پیمانکار و معدن‌کار در این معدن در حال فعالیت هستند که با بهره‌برداری به موقع و در موعد مقرر شاهد ایجاد اشتغال در این زمینه خواهیم بود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: در حال حاضر ما با کمبود نیروی متخصص در سطح شهرستان مواجه هستیم که بر اساس گفت‌وگو با مسئولین استانی مقرر شده دانشجویانی را برای تربیت متخصصان صنعت و معدن تعلیم دهیم تا نیازمندی‌های این مجموعه رو تأمین بکنیم.

پیشروی، مدیرعامل صنعت و معدن مشگین‌شهر نیز در این بازدید با بیان اینکه پروانه بهره‌برداری این معدن در سال ۱۴۰۱ صادر شده است، گفت: کارخانه مس با ظرفیت حدود یک میلیون تن و خروجی حدود ۱۵ هزار کنسانتره را استارت زده‌ایم که تاکنون پیشروی معدن ۳۰ درصد است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی کارخانه مس مشگین‌شهر خاطرنشان کرد: امیدواریم تا اواسط زمستان کارخانه تکمیل و نهایی شود.

حسن اسلامی، مدیر عامل مس مشگین‌شهر نیز در این بازدید با بیان اینکه اتصال شبکه برق این معدن اوایل سال ۱۴۰۳ اتفاق خواهد افتاد، گفت: بعد از وصل شدن برق کارخانه بهره‌برداری شروع می‌شود و در طرح توسعه از یک میلیون تن به ۱۵ میلیون تن به ظرفیت این شرکت و کارخانه اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: فید ورودی این کارخانه یک میلیون تن کانی مس است که ۱۵ هزار تن کنسانتره مس محصول تولیدی است که از این خط تولید به دست می‌آید و مقرر شده ۱۵ میلیون تن به ظرفیت فعلی اضافه کنیم.