استاندار اردبیل:

ضرورت ساخت نمادهای خدمات صفویه به ایران در استان اردبیل

استاندار اردبیل با بیان اینکه باید نمادهای خدمات صفویه به ایران در استان اردبیل به‌عنوان خاستگاه صفویه دیده شود، بر همکاری ادارات مرتبط و استفاده از هنرمندان با استعداد استان، برای ساخت این نمادها تأکید کرد.

به گزارش گام دوم، سیدحامد‌ عاملی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به خدمات صفویه به ایران در ۲ حوزه مذهبی و ملی، متأسفانه نمادهای تاریخی از اردبیل در سطح شهر وجود ندارد که لازم است با همکاری میراث‌فرهنگی و شهرداری اردبیل و استفاده از هنرمندان با استعداد استان، برای ساخت نمادهای خدمات صفویه در چند نقطه شهر اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع‌دستی، هنر ارزشمند نیاکان ما است، افزود: هنرمندانی که صنایع‌دستی را در حوزه‌های مختلف تا به امروز زنده نگه‌داشته‌اند، باید مورد توجه و احترام قرار بگیرند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: برای رشد و توسعه صنایع‌دستی استان اردبیل باید به‌صورت تخصصی، برنامه‌های جامع و تحولی تدوین و اجرا شود و این اقدام باید به گونه‌ای باشد که پس از گذشت یک سال دیگر، آثار مثبت و تحول در این حوزه مشاهده شود و برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی یک امر مهم محسوب می‌شود.

پرورش هنرمندان نوجوان و جوان استان اردبیل در صنایع دستی مورد توجه باشد

عاملی ادامه داد: باید در حوزه صنایع‌دستی به مسئله پرورش هنرمندان نوجوان و جوان استان اردبیل توجه ویژه کرد که در این راستا دستگاه متولی هرگونه طرحی تدوین کند، همراه با تأمین و تزریق اعتبارات خواهد بود.

وی بیان کرد: در سطح بین‌الملل، صنایع‌دستی تعاریف گوناگونی پیدا کرده است که باید در شناخت و توجه به این موضوع اهتمام شود و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز ظرفیت معرفی و فروش محصولات را در سطح بین‌المللی دارد.

استاندار اردبیل گفت: برای معرفی هنر صنایع‌دستی استان اردبیل در سطح بین‌المللی، باید از فعالان این حوزه که در سطح جهان ایفای نقش می‌کنند، استفاده لازم را کرد و در این موضوع، تجارت الکترونیک صنایع‌دستی نقش مهمی دارد.