بازدید حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد از پروژه‌های مسکن ملی سرعین

حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر یک روزه و با حضور در سرعین از پروژه‌های مسکن ملی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش گام دوم، در این بازدید که صبح چهارشنبه انجام شد، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: پروژه ۴۸ واحدی نهضت ملی مسکن با عنوان پروژه شهید علی یزدانی در ۶ طبقه در حال ساخت و تکمیل است.

حامد کیخسروی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان سرعین از اواخر سال ۱۴۰۰ آغاز شده است، تصریح کرد: ۲ پروژه نهضت ملی مسکن در قالب پروژه‌های سیمرغ و شهید علی یزدانی توسط پیمانکاران منتخب در حال ساخت است که با توجه به روند پیشرفت پروژه انتظار می‌رود تا پایان سال شاهد تکمیل این واحد متقاضیان باشیم.

وی محل تأمین اعتبار پروژه یزدانی را از محل آورده متقاضیان و تسهیلات دولتی اعلام کرد و گفت: در شهرستان سرعین استقبال متقاضیان از این طرح مناسب ارزیابی می‌شود که با ثبت‌نام یک‌هزار نفر در قالب متقاضیان نهضت ملی مسکن، در حال ساخت مسکن برای ۴۸ متقاضی واحد شرایط هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردبیل متراژ واحدهای پروژه یزدانی را ۷۲ متر مربع، ۷۶ متر مربع و ۸۴ متر مربع اعلام کرد و افزود: متراژ کل زیربنای این پروژه پنج هزار و ۴۱۰ متر است که با متراژ عرصه ۲ هزار متر مربع ساخته می‌شود.

کیخسروی همچنین احداث پروژه سیمرغ سرعین را نیز یادآور شد و تصریح کرد: این پروژه ۱۱۳ واحدی در ابتدای راه روستای توریستی سولان قرار دارد که با توجه به موقعیت توریستی شهر سرعین، موقعیت مکانی مناسب و توسعه اقتصادی شایسته‌ای را دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردبیل بیان کرد: پروژه سیمرغ سرعین دارای بلوک‌های مسکونی، واحدهای تجاری، پارکینگ و انباری است که واحدهای تجاری پروژه در ضلع شمالی مشرف به اتوبان امام علی در حال ساخت است.