شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 30 اکتبر 2022 | 20:11 ب.ظ
استاندار اردبیل:

تأمین آب پایدار شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار دارد

تأمین آب پایدار شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار دارد استاندار اردبیل با بیان اینکه تأمین آب پایدار و پروژه آب‌رسانی شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار دارد، گفت: نیازمند تأمین منابع اجرای پروژه از سوی وزارت نیرو هستیم چرا که در صورت عدم اجرای این پروژه، در آینده نه‌چندان دور با مشکلات جدی در این بخش مواجه خواهیم شد.

سیدحامد عاملی در نشست با معاون شرکت مدیریت منابع آب ایران بیان کرد: با توجه به وجود تنش آبی و کمبود منابع آب در شهرها و روستای استان اردبیل، تغییر رویکرد و استفاده از نظرات سازنده اندیشمندان و متفکران برای بهره‌برداری مطلوب از منابع آب ضروری است.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری مطلوب و بهینه از منابع آب و خاک استان اردبیل مهم بوده و تغییر الگوی کشت، تغییر نگاه در نوع کشاورزی منطقه و استفاده از پتانسیل بالای آب زهکش‌ها در مغان، موجب بالا رفتن بهره‌وری در این بخش خواهد شد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تأمین آب پایدار و پروژه آب‌رسانی شهرهای اردبیل در اولویت جدی قرار دارد، اظهار کرد: نیازمند تأمین منابع اجرای پروژه از سوی وزارت نیرو هستیم چرا که در صورت عدم اجرای این پروژه، در آینده نه‌چندان دور با مشکلات جدی در این حوزه مواجه خواهیم شد.

عاملی اظهار کرد: اتمام هر چه سریع‌تر پایاب خداآفرین نیز از این منظر که منجر به اشتغال‌آفرینی به میزان بالا خواهد بود، بسیار مهم است و باید با اهتمام بیش‌تری نسبت به تزریق منابع در این پروژه اقدام کرد.

وی گفت: با توجه به برنامه تغییر ساختار حکمرانی بخش آب کشور، باید در برنامه‌ریزی منابع آب در سطح کلان کشور، ظرفیت‌ها، جایگاه جغرافیایی و توانمندی تولیدات کشاورزی استان‌ها مدنظر تصمیم‌گیران باشد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید محصولات کشاورزی در کشور است و باید از این فرصت، بهترین استفاده صورت پذیرد.

نظام مدیریت بخش آب به‌دنبال مدیریت حوضه‌ای آب است

معاون مجامع، توسعه مدیریت و پشتیبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در این نشست بیان کرد: مدیریت منابع آب در کشور اصلی‌ترین دغدغه مسئولان است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها برای استان‌های خشک و کم‌آب مد نظر است.

هوشنگ مولایی تصریح کرد: نظام مدیریت بخش آب به این جمع‌بندی رسیده که مدیریت آب به‌صورت حوضه‌ای انجام شود چراکه منابع و مصارف در حوضه‌های مختلف، متفاوت است و به‌دنبال توسعه اقتصاد آب و ارزش واقعی آب هستیم که با راهکارهای کارشناسانه و بلندمدت مد نظر قرار دارد./ایرنا

کد خبر : 21879

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس