شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 30 اکتبر 2022 | 19:53 ب.ظ
با مصوبه شورای فرهنگ عمومی؛

بنیاد شاهسون در اردبیل راه‌اندازی می‌شود/تجلیل از ساحت علم و معلم

بنیاد شاهسون در اردبیل راه‌اندازی می‌شود/تجلیل از ساحت علم و معلم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اعضای شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با راه‌اندازی بنیاد شاهسون با هدف ثبت وقایع تاریخی عشایر غیرتمند شاهسون موافقت کردند.

 آیت‌الله سید حسن عاملی عصر یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار کرد: ما قدردان مجاهدت عشایر غیرتمند در طول تاریخ انقلاب اسلامی و حتی قبل از آن بودیم که از مرزهای این کشور و سرحداد آن به شایستگی دفاع کرده است.

وی تصریح کرد: در کنار قدرشناسی زحمات عشایر غیرتمند، ما باید برای نسل‌های آینده تاریخ و هویت اردبیل به ویژه مجاهدت‌های شاه اسماعیل را بشناسانیم و در این زمینه باید تاریخ صفویه و مجاهدت‌ها و تلاش‌های چنین شخصیت با عظمت با هدف یکپارچگی ایران اسلامی را معرفی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از تدوین وقایع استان به صورت روز نگار در قالب یک مجموعه علمی و تخصصی خبر داد و گفت: باید نسل‌های آینده بیش از هر زمان دیگر تاریخ و هویت اردبیل را بشناسند و با تسلط کامل از این تاریخ، هویت و مدنیت دفاع کنند.

آیت‌الله عاملی با قدردانی از تلاش و مجاهدت معلمان در سنگر تربیت نسل آینده افزود: باید همه افراد جامعه شأن و منزلت معلمان را مورد حفاظت و صیانت قرار دهند چرا که معلمان بزرگترین ذوی‌الحقوق ما هستند و همواره در تربیت نسل آینده پیشرو و پیشقدم بودند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: معلمی را سراغ داریم که در رشته ریاضی ساعتی از درس خود را اختصاص به بیان مسائل اخلاقی و تربیتی برای نسل آینده کرده که این کار ارزشمند ستودنی است و ما از چنین حرکت‌های شاخص و برجسته در استان حمایت می‌کنیم.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: ساحت معلم و علم، ساحت ارزش، احترام و حرمت است و باید همه خانواده‌ها در مسیر تعالی و تربیت فرزندانشان قدر معلمان، مربیان و فعالان عرصه تربیتی و آموزشی را به شایستگی بدانند.

کد خبر : 21864

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس