یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 سپتامبر 2022 | 22:14 ب.ظ
شهردار اردبیل :

تملک و بازگشایی‌های جدید به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در اردبیل

تملک و بازگشایی‌های جدید به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان در اردبیل شهردار اردبیل گفت: در یک سال اخیر در حوزه تملک و بازگشایی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان منابع هزینه شده است.

محمود صفری در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: با مردم اردبیل عهد و پیمان بسته‌ایم تا به جای سیاسی‌کاری و مسائل حاشیه‌ای، تنها به اصل کار و خدمت‌رسانی همتی دوچندان داشته باشیم و قطعاً سعی خواهیم کرد تا به دور از نگاه انتخاباتی، تنها به عنوان خادم مردم شبانه‌روز در عرصه خدمت‌رسانی حاضر و مهیا باشیم.


وی تنوع خدمات شهرداری را در ۳۶۰ حوزه کاری در بخش‌های متنوع یادآور شد و تصریح کرد: به دور از اقدامات و فعالیت‌های نمایشی، سعی ما بر این است تا امسال به ارزش یک‌هزار میلیارد تومان پروژه‌های متنوع را در شهر اردبیل افتتاح کرده و تقدیم مردم مرکز استان کنیم.
شهردار اردبیل ماهیت کار در شهرداری را خدمت‌رسانی صادقانه به دور از وابستگی‌های سیاسی، جناحی یا حزبی عنوان کرد و گفت: در بخش ساماندهی نیروی انسانی تلاش کردیم تا سه هزار و ۵۰۰ نفر نیروی فعال شهرداری را سر و سامان داده به طوری که هم اکنون ۲ هزار و ۹۰۰ نفر نیروی شهرداری مشغول ارائه خدمات هستند.
صفری از بازنشستگی ۱۴۰ نفر نیرو و تبدیل وضعیت ۷۰۰ نفر نیروی شهرداری در بخش‌های مختلف خبر داد و افزود: به غیر از نیروی رفتگر و فصلی فضای سبز، جذب نیرو برای شهرداری تنها از طریق آزمون استخدامی انجام می‌شود و ما سعی کردیم برای مبارزه با فساد در بدنه شهرداری بدون اغماض فعالیت‌هایمان را به پیش ببریم.

تملک ۲۴ واحد مسکونی برای احداث پل آقاباقر


شهردار اردبیل به فعالیت‌ها و اقدامات یک ساله در حوزه عمرانی اشاره کرد و ادامه داد: اکثر پروژه‌های احداثی با همکاری قرارگاه در یک سال گذشته متوقف شده بود که با پرداخت منابع برای قرارگاه، این پروژه‌ها را فعال کردیم تا اینکه پل شهید سلیمانی و دوربرگردان میدان ورزش به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر پل نیایش نیز با پیشرفت ۷۶ درصد در حال احداث است.
صفری به طراحی جدید پل نیایش به صورت تقاطع روگذر و زیرگذر اشاره کرد و گفت: امیدواریم با سرعت اجرای خوبی که این پروژه به خود گرفته تا اواخر سال‌جاری شاهد بهره‌برداری از پل نیایش در اردبیل باشیم.
وی در مورد پل آقاباقر نیز خاطرنشان کرد: با تملک ۲۴ واحد مسکونی برای احداث این پل، امیدواریم تملک ۱۶ واحد باقیمانده نیز به سرعت انجام شده تا قرارگاه عملیات احداث پل آقاباقر را شروع کند.

توزیع روزانه یک‌هزار تن آسفالت در اردبیل


شهردار اردبیل به فعالیت‌های شهرداری در حوزه آسفالت‌ریزی نیز اشاره کرد و ادامه داد: سال گذشته ۴۰ هزار تن آسفالت‌ریزی انجام شده بود که امسال این ظرفیت به ۶۰ هزار تن افزایش یافته و پیش‌بینی می‌کنیم تا آخر فصل کاری این میزان به ۱۰۰ هزار تن نیز برسد.
صفری از تأمین ۴۰ هزار تن قیر رایگان برای کارخانه آسفالت خبر داد و اظهار کرد: با تأمین قیر مورد نیاز آسفالت‌ریزی معابر مختلف در شهر اردبیل در اولویت اصلی است.

راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک تا یک ماه آینده
شهردار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود افزود: شهر اردبیل تنها مرکز استان در بین ۳۱ استان کشور است که مرکز کنترل ترافیک ندارد و ما به سرعت تجهیز این مرکز را با همکاری دانشگاه صنعتی شریف در دستور کار قرار دادیم.
وی خاطرنشان کرد: تا یک ماه آینده به صورت کامل با نصب دوربین‌های نظارتی و پایش تصویری سعی خواهیم کرد تا این مرکز کنترل ترافیک را راه‌اندازی کنیم.

تعیین تکلیف پروژه‌های مشارکتی به ارزش سه هزار میلیارد
شهردار اردبیل در ادامه سخنان خود اظهار کرد: در کنار تعیین تکلیف پروژه‌های راکد مشارکتی از جمله تیراژه، آهن‌فروشان، روناک و دکوسنتر سعی کردیم تا به ارزش سه هزار میلیارد تومان پروژه‌های مشارکتی شهرداری را تعیین تکلیف و نسبت به فعال شدن این پروژه‌ها اقدامات جدی را انجام دهیم.
صفری از هزینه ۴۲ میلیارد تومانی برای هدایت آب‌های سطحی و تکمیل زوم‌بندی طرح تفصیلی شهر اردبیل خبر داد و تصریح کرد: برای خط‌کشی مسیرهای شهری هفت میلیارد تومان و توسعه ناوگان حمل و نقل شهری اردبیل نیز ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده و به زودی ۶۰ دستگاه اتوبوس وارد این ناوگان خواهد شد.
وی از تحویل شهرک‌های جدید و توسعه پارک‌ها و فضای سبز در اطراف شهر اردبیل خبر داد و گفت: در بحث تملک اقدامات خوبی انجام شده و سعی بر این است در یک سال اخیر ۱۰۰ میلیارد تومان تملک و بازگشایی در مسیرهای مختلف انجام شود.

کد خبر : 21765

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس