یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 8 سپتامبر 2022 | 13:38 ب.ظ
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل:

رسیدگی به پرونده‌های توام با خشونت و ناامنی در اردبیل تسریع می‌شود

رسیدگی به پرونده‌های توام با خشونت و ناامنی در اردبیل تسریع می‌شود معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: به پرونده‌های مرتبط با اقدامات توام با خشونت ، عنف و ناامنی اجتماعی و روانی برای شهروندان در شعب ویژه با فوریت رسیدگی رسیدگی و در حکم محاربه تلقی کردن این نوع اقدامات، از قرار بازداشت موقت برای تامین کیفری استفاده خواهد شد.

 جلال آفاقی روز پنجشنبه در نشست با معاونین اجتماعی دادگستری، نیروی انتظامی و عملیات و اجتماعی سپاه استان با اعلام تقویت کمیته کنترل مجرمان حرفه‌ای در دادگستری برابر بخشنامه قوه قضاییه، از تشدید اقدامات قضایی در خصوص این گونه جرایم خبرداد.

وی ادامه داد: برابر تصمیم دستگاه قضایی منبعد به هیچ عنوان به سارقان به عنف، مقرون به آزار و مسلحانه و دارای سابقه سرقت مرخصی داده نشده و برای محکومان و مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار نیز پیشنهاد عفو داده نخواهد شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل همچنین با تشریح برکات استفاده از ظرفیت مردمی در حل مشکلات اجتماعی، به اهمیت مبارزه سازمان یافته با جرایم خشن اشاره کرد و افزود: ناامنی اجتماعی و روانی زیبنده جامعه نیست.

وی به تشدید برخورد با سرقت‌های همراه با بکارگیری سلاح سرد یا گرم اشاره کرد و گفت: کمیته کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار در مرکز استان و شهرستان‌های هدف براین اساس تقویت خواهد شد.

آفاقی بر لزوم استفاده از ظرفیت بسیج و نیز تقویت گشت‌های رضویون محله محور و لزوم افزایش هم‌افزایی و تعامل نیروی انتظامی با بسیج در اجرای طرح تاکید کرد.

وی همچنین با ذکر برکات استفاده شایسته از کارکرد مساجد خواستار توجه شایسته به مسائل خانواده و تلاش برای حل و فصل دعاوی خانوادگی در مساجد محلات با استفاده از مصلحین و افراد معتمد شد.

آغاز اجرای طرح یاوران پیشگیری و بکارگیری یاوران پیشگیری در شوراهای پایگاه‌های مقاومت تابعه سراسر استان که برابر پیشنهاد قبلی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مورد استقبال و موافقت فرماندهی سپاه استان قرار گرفته، از جمله تاکیدات معاون رئیس کل دادگستری استان در این نشست بود. /ایرنا

کد خبر : 21739

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس