یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 29 آگوست 2022 | 21:55 ب.ظ

دیدار مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت پیچک با رئیس و اعضای هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت مغان

دیدار مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت پیچک با رئیس و اعضای هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت مغان مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و معاون بازرگانی و پشتیبانی شرکت صنایع غذایی پیچک با رئیس و اعضای هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، رئیس هیئت مدیره شرکت ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: ما در زمینه زنجیره ارزش بویژه صنایع غذایی می توانیم به اصطلاح وصلت بکنیم. ما بدنبال این هستیم که با این کنسرسیوم بعضی از کسری ها و حلقه های مفقوده را پوشش بدهیم. این امر به هم افزایی هر چه بیشتر می انجامد.

وی افزود: ما درصدد راه اندازی گمرک مستقل در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بوده و با این اقدام نیازی به سایر گمرکات مثل بیله سوار و بازرگان نخواهیم داشت.

قدیر پسندی، عضو هیئت مدیره و معاون مالی، اداری و بازرگانی شرکت گفت: این بنگاه اقتصادی مجتمع بزرگی بوده و در زمینه های مختلف من جمله فروش گوشت قرمز، فندق، بادام زمینی، بادام درختی، سویا، بسته بندی و فروش رب، شکر، خیار شور و زیتون همکاری تنگاتنگی داشته باشیم. شرکت مغان توانایی تامین ۵ هزار تن از نیاز کشور به گوشت قرمز را دارد.

وی تصریح کرد: در صورت عقد تفاهمنامه در برخی از حوزه ها که فعالیت نداریم، می توانیم ورود پیدا کرده و فعالیت بکنیم که کشت حبوبات و محصولات صیفی همچون بادمجان، فلفل و سبزی از آن جمله است.

رضا محمودیان، رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع غذایی پیچک چنین بیان کرد: حدود ۱۰ سال پیش که اینجانب بنا به ماموریت کاری به شرکت مغان آمده بودم، وضعیت شرکت اینگونه نبود. ما ضمن بازدید از این مجموعه انرژی گرفتیم و روحیه خوبی از سوی شما به ما منتقل گردید. تفکرات مدیریت شرکت مغان و مجموعه پیچک اجرایی و عملیاتی است.

رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع غذایی پیچک افزود: با همکاری متقابل می توانیم مجموعه ای از کشت، داشت و برداشت ایجاد کرده و علاوه بر سرمایه گذاری در خصوص صنایع تبدیلی جهت پرهیز از خام فروشی و فروش محصولات تولیدی با ارزش افزوده در بازارهای داخلی و همچنین صادرات آن به روسیه و سایر کشورها اقدامات عملی انجام دهیم.

هادی اکبرپور، مدیرعامل شرکت صنایع غذایی پیچک اظهار نمود: اخبار شرکت مغان و تحولات آن به گوش ما می رسد. چیزی که به ما انرژی داد، همکاران بسیار خوب شما بود. همه چیز در اینجا بعنوان یک قطب بزرگ تولیدی مرتب، منظم و پویاست و اصلی ترین موضوع هم در تولید، منابع انسانی سازمان مربوطه است. برند مغان ارزشمند بوده و در کل کشور شناخته شده است.

وی گفت: مجموعه پیچک جزو خانواده مشترک وزارت جهاد کشاورزی بوده که در سال ۱۳۴۸ تاسیس گردیده است. صنایع غذایی پیچک در سال ۱۳۷۲ وارد بورس شده و دارای ۲۵۰ برند مختلف می باشد و در حال حاضر دارای یک و نیم میلیون نفر سهام دار است.

اکبرپور با تاکید بر عقد تفاهمنامه همکاری فیمابین تصریح کرد: ما در زمینه کشت محصولاتی که قابلیت صادرات داشته باشد، اعلام آمادگی کرده و علاوه بر آن در فروش محصولات تولیدی شرکت مغان در داخل و خارج کشور می توانیم همکاری های متقابلی انجام دهیم. صنایع غذایی پیچک می تواند با تحویل گیری برخی از محصولات شرکت، آنها را فرآوری و با ارزش افزوده بالا به بازار عرضه نماید.

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی پیچک چنین بیان کرد: بدلیل بالا بودن کیفیت میوه های تولیدی شرکت مغان ما می توانیم در تولید کمپوت اقدام کرده و همچنین در زمینه میوه خشک کنی میوه های زیردرختی شما وارد فاز عملیاتی شویم.

محمدیان، معاون بازرگانی و پشتیبانی شرکت صنایع غذایی پیچک اظهار داشت: ما در قالب تفاهمنامه همکاری می توانیم در سه بخش فعالیت بکنیم که تامین مواد اولیه، زنجیره ارزش و تولیدات سفارشی از آن جمله است. شرکت مغان دارای ظرفیت های چشمگیری در این ۳ بخش بوده و مجموعه پیچک توانایی همکاری و هماهنگی در این حوزه ها با بزرگترین بنگاه اقتصادی استان اردبیل را دارد.

لازم بذکر است که میهمانان قبل از این دیدار از بخش های مختلف باغی، دامی، زراعی و صنعتی شرکت بازدید کرده و از نزدیک با پتانسیل های آن آشنا گردیدند.

کد خبر : 21714

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس