جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 26 آگوست 2022 | 12:56 ب.ظ

اختصاص ۸۷۶میلیارد تومان برای پروژهای شهرستان پارس آباد

جمشید کریمی
اختصاص ۸۷۶میلیارد تومان برای پروژهای شهرستان پارس آباد فرماندار پارس آباد مغان گفت: ۷۶ پروژه و ۳طرح عملیات اجرایی که مجموع اعتبار هزینه شده بالغ بر ۸۷۶ میلیارد تومان هفته دولت در این شهرستان  افتتاح و به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گام دوم از پارس آباد مغان جابر جهان بین در حاشیه دومین روز از هفته دولت، با حضور استاندار اردبیل، نماینده مردم پارس آباد در مجلس و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی اظهار داشت: در هفته دولت ۵۶  پروژه عمرانی، خدماتی و اقتصادی و زیربنایی در این شهرستان با اعتباری بالغ  ۴۰۸۶ میلیارد ریال و ۲۰طرح تولیدی، اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر۲۹۱۲ میلیارد ریال و ۳ پروژه عملیات اجرایی با هزینه کرد ۱۷۷۰ میلیارد ریال امسال آماده افتتاح و به بهره‌برداری می‌ رسد.

وی به بهره‌برداری از روشنایی سطوح پرواز فرودگاه این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای اجرای این پروژه بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

جهان بین طول کابل گذاری شده در این پروژه را ۴۵ کیلومتر عنوان کرد و افزود: برای برقراری پروازهای شبانه تعداد ۱۵۵ چراغ در فرودگاه  نصب شده است.

وی اظهار داشت: فرودگاه پارس آباد با متراژ ۱۷۰ هکتار به عنوان قدیمی‌ترین فرودگاه استان اردبیل است که در سال ۱۳۵۲ تأسیس شده و در سال ۱۳۸۱ از شرکت کشت و صنعت مغان منفک و تحویل فرودگاه‌های کشور شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان به سرمایه گذاری جدید پروژهای عمرانی قابل افتتاح در کشت و صنعت مغان اشاره کرد و گفت: در هفته دولت ۱۱ پروژه و طرح کشاورزی در مجتمع دامپروری، مجتمع باغات میوه و همچنین امور زراعت جمعا با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

در ادامه این مراسم، همزمان با سفر استاندار اردبیل ۷ طرح اقتصادی و سرمایه گذاری گلخانه ای با اشتغالزایی ۱۵۷ نفری به وسعت ۱۹ هکتار با اعتباری بالغ بر ۲۱۸۰ ریال به بهره‌برداری رسید.

همچنین ۵ پروژه زیر ساخت راهسازی و تسهیل ترافیک بین شهری و روستایی و فرودگاهی با هزینه کرد ۱۲۷۷ ریال از مهمترین پروژه های عمرانی که در سفر سید حامد عاملی استاندار اردبیل مورد افتتاح وبهره برداری قرار گرفت.

کد خبر : 21707

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس