یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 20 آگوست 2022 | 16:25 ب.ظ
فرماندار نمین:

تونل دوم حیران تا آخر مهرماه به بهرده برداری می رسد

تنظیم: هاجر شهبازی
تونل دوم حیران تا آخر مهرماه به بهرده برداری می رسد طیب امینی روز جمعه ۲۸  مردادماه در حاشیه برگزاری مسابقات والیبال روستایی در روستای گرده نمین در جمع خبرنگاران از بهره‌برداری تونل دوم حیران، تکمیل پروژه ورودی نمین  و توسعه و بهسازی بزرگراه نمین به آستارا خبر داد و گفت: تا آخر مهرماه تونل دوم را بازگشایی کرده و عبور و مرور در این تونل انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری گام دوم، فرماندار شهرستان نمین در مورد وضعیت منطقه ویژه اقتصادی نمین خبر داد و گفت: با عنایت ویژه دولت سیزدهم کارهای عملیاتی و عمرانی منطقه ویژه اقتصادی نمین بعد از ۱۳ سال تصویب، در حال تکمیل زیرساخت‌ها است.

وی بیان کرد: آسفالت لایه اول ورودی منطقه ویژه اقتصادی  نمین اجرا شده و آسفالت روکش دوم هم امسال با ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ورودی منطقه ویژه اقتصادی نمین خاطر نشان کرد: برای ورودی سرمایه‌گذاران و خودروهای آنها راه مستقل از کنار پلیس راه اردبیل – نمین در نظر گرفته شده تا شاهد تردد ایمنی آنها باشیم.

امینی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۴۹ پروژه عمرانی، اقتصادی و صنعتی در شهرستان نمین به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: این پروژه‌ها شامل ۱۵ پروژه عمرانی و ۳۴ پروژه اقتصادی است که  بالغ بر ۴۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی در خصوص شاخص ترین پروژه ها به  افتتاح کارخانه آرتا سبز نمین اشاره کرد و گفت: این واحد تولیدی که در زمینه تولید شیشه و کریستال فعال است با اشتغال ۲۵۰ نفر و سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومانی با حضور مسئولان استانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار نمین در پایان مراسم  با قدردانی از فعالیت و حمایت سرمایه گذار بخش خصوصی گروه تولیدی یحیی گفت: سعی بر این است تا حمایت‌های همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران انجام شده و واحدهای فعال همچون گروه صنعتی یحیی بتوانند فرصت‌های اشتغال و کارآفرینی بیشتری را برای جوانان فراهم کنند.

 

مدیرعامل گروه صنعتی یحیی:

ایجاد شور و نشاط در روستا‌ها با برگزاری مسابقات ورزشی امکان پذیر است

در ادامه این مراسم مدیرعامل گروه صنعتی یحیی اضافه کرد: ایجاد شور و نشاط در روستا‌ها با برگزاری مسابقات ورزشی امکان پذیر است و گروه صنعتی یحیی سعی بر این دارد تا در کنار برگزاری مسابقات ورزشی در روستا‌ها نیم نگاهی هم به نیاز‌های روستا‌ها در حوزه‌های مختلف داشته باشد.

یوسف صدیقی حمایت از برنامه‌ها و مسابقات ورزشی به ویژه در روستا‌ها را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در کنار توزیع هزاران عدد ماسک در بین روستاییان و مناطق محروم استان اردبیل، در امر مدرسه‌سازی و دیگر فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی نیز آستین بالا زدیم و بنا داریم در روستاهای دیگر هم کارهای عام المنفعه را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه استان اردبیل دارای نیروی انسانی خوب و انرژی ارزان قیمت است گفت: ما باید قدر چنین ظرفیت عظیمی را بدانیم و قطعا با آموزش‌محوری نیروی انسانی سعی خواهیم کرد تا اهدافمان را در این بخش تحقق ببخشیم.

مدیرعامل گروه صنعتی یحیی اضافه کرد: ما در استان اردبیل به توسعه فرهنگ کارآفرینی نیاز داریم تا نیروهای فعال در واحدهای صنعتی و تولیدی با نظم و انضباط و شکل واقعی بتوانند در واحدهای تولیدی فعالیت کنند.

کد خبر : 21672

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس