یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 آگوست 2022 | 12:54 ب.ظ
استاندار اردبیل:

پذیرش ۹.۵ درصد داوطلبان استان اردبیل در کنکور ‌مناسب نیست

پذیرش ۹.۵ درصد داوطلبان استان اردبیل در کنکور ‌مناسب نیست استاندار اردبیل گفت: آموزش و پرورش استان اردبیل در حوزه‌های مختلف وضعیت نامناسبی دارد و به همین دلیل باید برای ساماندهی وضعیت یک دهه آینده تمهیدات اساسی اندیشیده شود.

سیدحامد عاملی در دیدار با مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان اردبیل اظهار داشت: آموزش و پرورش استان اردبیل در حوزه‌های مختلف وضعیت نامناسبی دارد و به همین دلیل باید برای ساماندهی وضعیت یک دهه آینده تمهیدات اساسی اندیشیده شود تا بتوانیم شرایط استان را در این حوزه به وضعیت قابل قبول برسانیم.

وی بیان کرد: داشتن برنامه‌ریزی‌های تخصصی برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش نیازمند داشتن برنامه‌ریزی‌های تخصصی است تا بتوانیم در سال‌های آینده تغییر و تحول اساسی را در استان رقم بزنیم و در حوزه‌های حساس و مهم مشکلات و موانع موجود را برطرف کنیم که این مسئله به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

استاندار اردبیل ادامه داد: اختصاص حداکثری اعتبارات در حوزه مهم و حساس کشور باید مورد توجه واقع باشد چرا که ظرفیت آموزش و پرورش به عنوان سازنده اصلی جامعه باید بدون محدودیت اعتباری باشد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای حل مشکلات و موانع موجود دست یابیم و شاهد تحقق برنامه‌های اساسی در این زمینه باشیم.

عاملی اظهار کرد: پذیرش ۹٫۵ درصد داوطلبان استان اردبیل در کنکور امسال یک آمار بسیار نامناسب است که باید در این زمینه اقدامات اساسی در راستای رفع مشکلات آموزشی استان اندیشیده شود تا بتوانیم با برگزاری کلاس‌های تقویتی و کنکور آمار فوق را در سال آینده ۱۰ درصد افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: سرانه هر دانش‌آموز از فضای آموزشی ۶ متر است اما در استان اردبیل ۴٫۲ متر است که باید در راستای افزایش سرانه فضای آموزشی اقدامات اساسی انجام یابد تا بتوانیم شاخص مدارس استان را در تمامی حوزه‌ها به وضعیت مطلوب برسانیم و با توجه به آمار میانگین قبولی نامناسب دروس در استان نیز باید تا دو سال آینده نیز افزایش ۲ نمره‌ای در این دروس داشته باشیم.

در ادامه کلام‌الله مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان اردبیل نیز اظهار کرد: سالانه ۴ هزار دانش‌آموز مهاجر وارد استان می‌شود که وضعیت سرانه فضای آموزشی استان اردبیل در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

وی بیان کرد: سالانه ۱۲ مدرسه متوسط در استان اردبیل باید احداث شود که در این زمینه برای بهبود وضعیت فوق اقدامات اساسی انجام یابد و ۱۹ چمن مصنوعی به متراژ ۲۴ هزار مترمربع به فضای ورزشی استان اضافه می‌شود.

صفری گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای برچیده شدن مدارس کانکسی و سنگی در استان اردبیل مبنای کار است تا بتوانیم مشکلات موجود را در این زمینه برطرف کنیم./تسنیم

کد خبر : 21661

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس