یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 آگوست 2022 | 12:38 ب.ظ
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل:

بهره مندی از ظرفیت مشاوران دینی در کنار روانشناسان طلاق در اردبیل

بهره مندی از ظرفیت مشاوران دینی در کنار روانشناسان طلاق در اردبیل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل، از آغاز مشاوره های دینی در مراکز مشاوره روانشناسی اردبیل خبر داد.

جلال آفاقی، در حاشیه کارگاه آموزشی نقش مشاوره دینی در پرونده های خانواده، با اشاره بر اینکه به منظور تحکیم بنیان خانواده و کنترل وکاهش طلاق در اردبیل و اهتمام به صلح و سازش بین زوجین متقاضی طلاق، ضرورت وجود مشاوران دینی در مراکز احساس می شد، گفت: مدتها است ضرورت استفاده از مشاوره های دینی برای حل و فصل اختلافات خانوادگی دغدغه دستگاه قضایی بوده که براساس اقدام اخیر صورت گرفته، درتمام مراکز مشاوره شهر اردبیل مشاوران دینی تعیین گردید.

وی با تشریح اثرات مثبت ورود تخصصی مشاوران به بحران خانواده به ویژه مشاوره های دینی در بحث طلاق، اظهار داشت: سالها است که پرونده های طلاق در اردبیل به واحد های مصالحه و مراکز مشاوره خانواده ارجاع می گردد و در این مدت شاهد دستاوردهای چشمگیری در زمینه برقراری صلح و سازش هستیم.

این مقام قضایی با تاکید بر ضرورت توسعه حل اختلاف و پیشگیری از بحران در خانواده، اظهارامیدواری کرد: وجود مشاوران دینی در معیت مشاوران حقوقی و مددکاران و روان شناسان بتواند در جهت کاهش پرونده های طلاق بیش از پیش موثر باشد.

گفتنی است کارگاه آموزشی نقش مشاوره دینی در پرونده های خانواده، با شرکت بیش از پنجاه نفر از مشاوران سراسر استان در اردبیل برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر جعفرزاده یکی از مدرسین کارگاه مذکور نیز در سخنان خود با تاکید بر ضرورت شناخت از ارزش های اخلاقی و توجه عمیق به مسئولیت ها توسط اعضای خانواده، تقویت ارزش های اسلامی را در پیشگیری از فروپاشی خانواده ها موثر خواند.

کد خبر : 21651

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس