یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آگوست 2022 | 13:11 ب.ظ
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل:

۸۰ درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل فعال هستند

۸۰ درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل فعال هستند مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، ۸۰ درصد از واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان فعال هستند.

محمد اهلی در بازدید از ناحیه صنعتی پارس‌آباد مغان اظهار کرد: عمده مشکلات واحدهای تولیدی در  بخش مدیریتی است که شرکت شهرک‌های صنعتی تلاش می‌کند با برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع، برگزاری تورهای صنعتی، بازدید از نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و سایر برنامه‌های حمایتی دیگر که به‌صورت رایگان به واحدهای تولیدی ارائه می‌شود، زمینه توانمندی و ارتقای دانش این نوع واحدها را فراهم سازد.

وی اظهار کرد: در بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی که خارج از اراده آنان است می‌توان به مشکلاتی از قبیل نیاز به نقدینگی و سرمایه در گردش، مشکلات بیمه‌ای، مالیاتی، دستمزد، نوسانات ارزی و تأمین مواد اولیه  اشاره کرد که برای حل این مشکلات، موضوع در جلسات ستاد تسهیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته و با هماهنگی دستگاه‌ها و در چارچوب قانون، مشکلات آنان برطرف می‌شود.

اهلی ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی با تشکیل کمیته پایش و با استفاده از ابزارهایی همچون کلینیک کسب‌وکار که توسط این شرکت و با حضور مشاورین کاربلد استان تشکیل شده است به احصاء مشکلات واحدهای تولیدی اقدام کرده و با استفاده از راهکارهای مختلف و با ارائه پیشنهادها، مشکلات آنان را مرتفع می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه امسال ۲۸ واحد صنعتی در این استان با هدف رونق تولید و اشتغال از رکود خارج می‌شود افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های این شرکت، احیای واحدهای راکد وغیرفعال است تا این واحدها  با استفاده از ظرفیت‌های موجود به چرخه تولید باز گردند.

وی افزود: با اقداماتی که به منظور حمایت از واحدهای صنعتی و رفع موانع تولید در استان انجام می شود، از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۶ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی استان احیا و به چرخه تولید بازگشته‌اند. مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: در کلینیک‌های کسب و کار که متشکل از کارشناسان و مشاوران کاربلد استان هستند، مشکلات واحدهای تولیدی به صورت میدانی مورد احصا و آسیب شناسی قرار گرفته و راهکارهای مناسب برای رفع موانع و مشکلات آنان ارائه می‌شود./ایرنا

کد خبر : 21636

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس