یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آگوست 2022 | 12:55 ب.ظ
استاندار اردبیل:

تکمیل بزرگراه شمال ـ جنوب و خط ریلی اردبیل در اولویت ویژه قرار گرفت

تکمیل بزرگراه شمال ـ جنوب و خط ریلی اردبیل در اولویت ویژه قرار گرفت استاندار اردبیل گفت: اردبیل از لحاظ تنگ‌نظری‌ها و برنامه‌های مقطعی با مشکلات اساسی مواجه است و در این زمینه باید نسبت به تسهیل امور و تدوین برنامه مدون استان اقدام شود.

سیدحامد عاملی در دیدار با مسئولان استان اردبیل اظهار داشت: تدوین و تهیه برنامه‌های توسعه و پیشرفت استان در محورهای مختلف علمی و واقع‌بینانه در دستور کار است که در این زمینه مشخص شده که به دنبال یک برنامه جامع و مدون هستیم و درصدد هستیم با اولویت بخش‌های مختلف در استان شاهد اجرای یک برنامه میان مدت و بلند مدت باشیم.

وی بیان کرد: اردبیل از لحاظ تنگ‌نظری‌ها و برنامه‌های مقطعی با مشکلات اساسی مواجه است و در این زمینه باید نسبت به تسهیل امور و تدوین برنامه مدون استان اقدام شود تا بتوانیم اجرای طرح‌های پیشران در استان و شهرستان‌ها را برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان با سرعت بیشتری حرکت داد و شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه باشیم.

استاندار اردبیل ادامه داد: اولویت اجرای پروژه‌های زیربنایی با هدف تکمیل بزرگراه شمال – جنوب، خط ریلی اردبیل و تکمیل زیرساخت‌های صنعت هوایی استان است تا بتوانیم گام‌های جدی در توسعه بخش صنعتی و لجستیکی برداریم و گام‌های اساسی و هدفمند را برای توسعه استان با تقویت‌های زیرساخت‌های لازم برداریم.

عاملی اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان و منطقه‌های ویژه اقتصادی با تمهیدات به عمل آمده جزو اولویت‌های اساسی است که در این زمینه درصدد هستیم دغدغه سرمایه‌گذاران را برطرف کرده و طرح‌های اشتغال‌زایی را به خوبی اجرایی کنیم.

وی تصریح کرد: بهره‌برداری از طرح‌های گلخانه‌ای و حوزه کشاورزی پایاب سد خداآفرین سبب افزایش توان تولید و فرصت‌های اشتغال‌زایی تا چهار برابر شده و در این زمینه تقویت زیرساخت‌های صنعت گردشگری مبنای کار قرار گرفته ولی در هر حال باید با ایجاد امکانات گردشگری به جذب توریسم کمک کنیم و شاهد رونق و ثروت‌افزایی حوزه گردشگری برای استان باشیم.

استاندار اردبیل افزود: تقویت صنایع تبدیلی در استان اردبیل جزو اولویت‌های اساسی است و باید تلاش‌های ارزشمند در استخراج و اکتشاف معادن فلزی در استان انجام یابد./تسنیم

کد خبر : 21627

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس