یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آگوست 2022 | 10:43 ق.ظ
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل:

آغاز به کار گشت‌های تلفیقی برای ساماندهی مشاورین املاک و خودرو

آغاز به کار گشت‌های تلفیقی برای ساماندهی مشاورین املاک و خودرو معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: گشت‌های تلفیقی برای ساماندهی مشاورین املاک و خودرو در استان اردبیل آغاز به کار کرد.

جلال آفاقی در دیدار با رؤسا و اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌های مشاوران املاک و خودرو اردبیل اظهار کرد: گشت‌های تلفیقی برای ساماندهی مشاورین املاک و خودرو در استان اردبیل آغاز به کار کرد.

وی با اشاره بر اقدامات کارشناسی قبلی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ساماندهی مشاورین املاک و خودرو اردبیل افزود: پرونده‌های قابل توجهی در خصوص معاملات خودرو و ملک در محاکم اردبیل وجود دارد که نحوه عملکرد مشاوران و اتحادیه‌ها می‌تواند در پیشگیری از تشکیل پرونده‌ها و حل و فصل اختلافات مردم مؤثر باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل با بیان اینکه بحث پیش فروش ساختمان نیز از جمله معضلاتی است که حجم قابل توجهی از دعاوی را به خود اختصاص داده است، گفت: در بحث پیش فروش املاک برابر قانون، مشاوران املاک در حد صدور معرفی نامه به دفاتر اسناد رسمی صلاحیت دارند و تنظیم هرگونه قرارداد در بنگاه‌ها و خارج از دفاتر رسمی غیر قانونی بوده مجازات سنگینی در پی دارد.

آفاقی با تاکید بر لزوم آگاه سازی مردم در این زمینه تصریح کرد: شهروندان در مراجعه به مشاورین املاک صلاحیت آنها و داشتن شناسه و کد و پروانه فعالیت شأن را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: برابر هماهنگی به عمل آمده مقرر شده است از سوی اتحادیه مشاوران املاک برچسبی حاوی مشخصات مشاوران صلاحیت‌دار در محل فعالت آنها الصاق شود که نیاز است فرم‌های متحدالشکل معرفی نامه در موضوع پیش فروش ساختمان تهیه شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل خاطرنشان کرد: در بنگاه‌های املاک که صرفاً در حد صدور معرفی‌نامه برای دفاتر اسناد رسمی صلاحیت دارند، از فرم‌های متحدالشکل مصوب استفاده خواهد شد و در صورت عدم مراجعه پیش فروشنده و پیش خریدار به دفاتر اسناد رسمی، این معرفی نامه‌ها فاقد اعتبار خواهد بود.

آفاتی ادامه داد: در گشت‌های تلفیقی نمایندگان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، دادستانی، اتاق اصناف، اتحادیه‌های خودرو و املاک، پلیس راهور و پلیس اماکن عمومی حضور خواهند داشت و پلمپ مشاوران املاک و خودرو فاقد پروانه در اردبیل از جمله مأموریت‌های گشت‌های تلفیقی است.

کد خبر : 21617

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس