یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 11 آگوست 2022 | 15:24 ب.ظ

هدررفت آب در گرمی به علت فرسودگی شبکه است

هدررفت آب در گرمی به علت فرسودگی شبکه است فرماندار گرمی گفت: متاسفانه هدررفت آب در داخل شهر به علت فرسودگی شبکه ۳۰ تا ۴۰ درصد تخمین زده می‌شود و به زودی پیمانکار رفع شکستگی‌ها و میزان هدررفت آب مشخص خواهد شد.

حسین مولایی در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: با انتخاب پیمانکار و تخصیص ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار قرار است پیمانکار این پروژه به صورت امانی اصلاح و ترمیم شبکه در برخی از مناطق را انجام داده تا شاهد قطعی آب نباشیم.

وی از تکمیل مجتمع آبرسانی موران خبر داد و تصریح کرد: ۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این مجتمع تأمین شده تا بتوانیم با رفع معارض محلی به سرعت این پروژه را نیز آماده بهره برداری کنیم.

فرماندار گرمی افزود: در سال‌های آینده با برنامه ریزی منسجم در حوزه آبرسانی طرح‌های متعددی اجرا خواهد شد تا اهالی گرمی از آب پایدار بهره مند شوند.

مولایی از سرریز منابع آب مازاد به گیلارلو خبر داد و گفت: یکی از مشکلات گرمی سرریز منابع آب جاری این شهرستان به سایر حوزه‌های آبریز است که با احداث سدهای کوچک کشاورزی و طرح‌های آبخیزداری امیدواریم مشکلات و دغدغه‌ها در این بخش برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: فرار آب در شهرستان گرمی به علت شیب زمین زیاد است و حوزه آبخیز نیز زیاد داریم و آب به صورت سیل از شهرستان خارج می‌شود.

مولایی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری نماینده مردم، تکمیل سه سد بخصوص سد کله سر با جدیت پیگیری می شود و در هفته دولت عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

اختصاص اعتبار به توسعه راه ها

فرماندار گرمی درباره توسعه راه های این شهرستان گفت: از ۴۶ میلیارد تومان اعتبار شهرستان، ۱۰ میلیارد تومان برای توسعه و بهسازی راه‌ها اختصاص داده‌ایم و هشت میلیارد تومان برای آبرسانی و سه تا چهار میلیارد تومان نیز برای توسعه منطقه گردشگری گیلارلو هزینه خواهیم کرد.

۱۷ متقاضی مسکن ملی در گرمی نام‌نویسی کرده‌اند

فرماندار گرمی همچنین اظهار کرد: ۱۷ نفر متقاضی مسکن ملی، پول واریز کرده‌اند و اگر تعداد متقاضیان کمتر از ۵۰ نفر باشد، امکان شروع عملیات اجرایی از سوی بنیاد مسکن مقدور نخواهد شد و باید تعداد متقاضیان افزایش یابد.

مولایی افزود: شهرک ولی عصر و زمین پشت ایران خودرو برای نهضت ساخت مسکن در گرمی مشخص شده است و در یکی از این اراضی مسکن‌های چهار واحد و در محل دیگر مسکن‌های تک واحده احداث خواهد شد و گرمی در استان، تنها شهرستانی است که در آن دو محل برای اجرای مسکن ملی در نظر گرفته شده است.

کد خبر : 21577

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس