یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 7 آگوست 2022 | 17:18 ب.ظ
همزمان با تاسوعای حسینی؛

جوانان جهادی اردبیل خادم عزاداران حسینی شدند

جوانان جهادی اردبیل خادم عزاداران حسینی شدند همزمان با تاسوعای حسینی، جوانان جهادی اردبیل در قالب طرح پویش پاکبانان محرم با شعار «هر عزادار یک پاکبان» خادمان عزاداران حسینی شدند.

شهردار اردبیل بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه مراسم عزاداری تاسوعای حسینی اردبیل با حضور در این پویش ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: طرح پاکبانان محرم امسال نیز به همت سازمان فرهنگی شهرداری اردبیل با حضور بیش از صدها جوان جهادی در اردبیل اجرا شد.

محمود صفری با بیان اینکه همواره هدف از اجرای این طرح فرهنگ سازی جهت پاکیزه نگهداشتن مسیرهای عزاداری توسط خود عزاداران است؛ افزود: این طرح روز عاشورا نیز برگزار خواهد شد و جوانان علاقمند به حضور در این پویش می‌توانند بعد از اذان ظهر در محوطه ساختمان مرکزی شهرداری حضور یابند.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ حجاب اسلامی توسط بانوان عزادار شرکت کننده در طرح پویش پاکبانان محرم، گفت: رعایت آداب عزاداری جز اولویت‌های عزاداری برای سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) است که بایستی این امر توسط جوانان جهادی بیش از پیش ترویج یابد.

شهردار اردبیل ادامه داد: این پویش مردمی که توسط جوانان شهر حسینی اردبیل هرساله اجرا می‌شود یک الگوی ملی برای سایر شهرها شده و شهر حسینی اردبیل پیشتاز ترویج شور و شعور حسینی در سطح کشور است که امیدواریم جوانان این مرز و بوم نماد جوانانی باشد که در عمل نیز حسینی باشند.

اباصلت ابراهیمی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اردبیل نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های صادقانه و مشارکت گروه‌های جهادی هیئت‌های مذهبی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی شهر گفت: این طرح به همت اداره فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل امروز و فردا همزمان با عاشورای حسینی اجرا می‌شود.

وی گفت: از جوانان و خادمان حسینی جهت حضور در طرح پاکبانان محرم با شعار «هر عزادار، یک پاکبان» دعوت می‌شود در این پویش در روز عاشورا شرکت کرده و مسیر عزاداران حسینی در اردبیل را پاکسازی کنند.

کد خبر : 21560

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس