یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 8 آگوست 2022 | 21:08 ب.ظ
در عصر عاشورا؛

اردبیلی‌ها بانگ لبیک یا حسین سر دادند/سوگواره زینبی اردبیلی‌ها

اردبیلی‌ها بانگ لبیک یا حسین سر دادند/سوگواره زینبی اردبیلی‌ها امروز همزمان با دهم ماه محرم اجتماع عصر عاشورای اردبیل با بانگ لبیک یا حسین(ع) حال و هوایی متفاوت یافت‌.

در این اجتماع عظیم که عصر دوشنبه و در میدان عالی‌قاپوی اردبیل برگزار شد، مردم عزادار پایتخت حسینیت بعد از برگزاری آئین‌های سنتی شبیه‌خوانی بار دیگر در اجتماعی باشکوه غیرت و صلابت خود را در همراهی با مکتب امام حسین (ع) نشان داده و هم‌نوا با حضرت زینب (س) با شهدای دشت نینوا اظهار همدردی کردند.

در این اجتماع عظیم مداحان و نوحه‌سرایان اردبیلی با نواهای محزون یوم شهادت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش را گرامی داشتند و در آستانه شام غریبان با نواهای سوزناک حضرت زینب (س) و اسرای کربلا همراهی کردند.

سوگواره زینب در پایتخت حسینیت به عصر عاشورا در دارالارشاد اردبیل حال و هوایی متفاوت بخشید تا مردم حسینی و ابوالفضلی اردبیل با ندای لبیک یا حسین و لبیک یا ابوالفضل بر لحظات سخت و جانکاه وداع کاروان حسینی با شهدا اظهار تالم کنند.

مشابه این آئین در سایر شهرهای استان اردبیل نیز برگزار شد و عزاداران حسینی در اختتامیه دهه اول محرم بر تاسی و پیروی از راه و مرام شهدای نینوا تاکید کرده و تا ساعاتی دیگر نیز آئین‌های شام غریبان در مساجد، تکایا و حسینیه‌های اردبیل برگزار خواهد شد.

کد خبر : 21554

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس