پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 16 جولای 2022 | 08:52 ق.ظ
فرماندار نیر:

جشنواره آش نیر سال آینده بین المللی برگزار می‌شود

جشنواره آش نیر سال آینده بین المللی برگزار می‌شود فرماندار شهرستان نیر گفت: همزمان با برگزاری رویداد گردشگری کشورهای عضو اکو در استان اردبیل تلاش می کنیم تا سال آینده جشنواره آش و غذاهای سنتی نیر به صورت بین‌المللی برگزار شود.

شهرام محمدی شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در منطقه گردشگری بولاغلار نیر اظهار کرد: با معرفی سرآشپزان برتر این جشنواره که با حضور ۱۰ استان و در قالب ۶۰ غرفه برگزار شد، برترین‌ها انتخاب و معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: ما بر مبنای سیاست دولت سیزدهم که ارتقای نشاط اجتماعی را در دستور کار قرار داده سعی می‌کنیم تا با پشتیبانی تیم مدیریتی استان فضای بانشاطی را برای اهالی و گردشگران مهیا کنیم که در خود این منطقه نمونه گردشگری بولاغلار در سال جاری جشن نیمه شعبان، روز طبیعت، میلاد حضرت معصومه (س)، همایش دهه نودی ها و جشنواره آش و غذاهای سنتی برگزار شده است.

فرماندار نیر گفت: در روزهای آینده جشن عید غدیر و اختتامیه فستیوال شعر طنز در این منطقه برگزار شده و بازی‌های بومی و محلی نیز با حضور علاقمندان برگزار خواهد شد.

محمدی ادامه داد: در مهرماه اولین همایش مشاهیر و مفاخر نیر برگزار شده و یادواره شهرستانی کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان را برگزار خواهیم کرد.

وی به رویداد اردبیل ۲۰۲۳ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو اشاره کرد و افزود: بخشی از این رویداد در قالب جشنواره آش و غذاهای سنتی سال آینده در نیر برگزار خواهد شد که تلاش می‌کنیم این رویداد را به صورت بین المللی و با حضور کشورهای عضو اکو برگزار کنیم.

جشنواره آش نیر سال آینده بین المللی برگزار می‌شود

فرماندار نیر بیان کرد: با توجه به سیاست دولت در مردمی کردن برگزاری چنین رویدادهایی تلاش ما بر این خواهد بود تا جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری با مشارکت عموم مردم برگزار شده و محور همه این کارها نیز مردم باشد.

محمدی مشکل اصلی در ارائه خدمات به گردشگران را حل مشکلات ترافیکی داخل شهر نیر عنوان کرد و گفت: با انتخاب پیمانکار تلاش بر این است تا کنار گذر نیر اجرایی و عملیاتی شده و به سرعت شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

وی اظهار کرد: با راه اندازی این کنارگذر تردد گردشگران و مسافران تسهیل شده و مناطق گردشگری بولاغلار و نوالار نیز از بن بست خارج خواهد شد.

در این جشنواره علاوه بر برگزاری برنامه‌های طنز و موسیقی از منتخبان پانزدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در نیر با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

جشنواره آش امسال برخلاف سال‌های گذشته از انضباط خاص برخوردار بوده اما همچنان مسیر گذر به منطقه نمونه گردشگری بولاغلار خاکی و دارای دست اندازهای متعدد بود که انتظار می‌رود برای سال‌های آینده در کنار ترمیم این مسیر عبوری نسبت به راه اندازی پارکینگ و توقفگاه‌های مجهز نیز تدبیری مناسب اندیشیده شود.

کد خبر : 21497

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس