پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 30 ژوئن 2022 | 18:59 ب.ظ
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری :

از بین بردن ثبات مالی در کشور، تروریسم اقتصادی است|دریافت وجوه نقدی توسط صنوف برای فرار از مالیات مشمول مجازات است

از بین بردن ثبات مالی در کشور، تروریسم اقتصادی است|دریافت وجوه نقدی توسط صنوف برای فرار از مالیات مشمول مجازات است معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری گفت: دریافت وجوه نقدی توسط صنوف برای فرار از مالیات، تجاوز به حقوق مردم و عامل بی ثباتی اقتصاد کشور و مانع توسعه و آبادانی است.

آفاقی از بین بردن ثبات مالی در کشور، تروریسم اقتصادی است|دریافت وجوه نقدی توسط صنوف برای فرار از مالیات مشمول مجازات است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری گفت: دریافت وجوه نقدی توسط صنوف برای فرار از مالیات، تجاوز به حقوق مردم و عامل بی ثباتی اقتصاد کشور و مانع توسعه و آبادانی است.

جلال آفاقی در کارگروه بررسی راهکارهای کاهش جرائم مالی دادگستری با تشریح آثار مالیات در کشور، به تبعات ناگوار فرار از مالیات بر پیکر جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: اقدام برای بی ثبات کردن کردن سیستم مالی کشور تروریسم اقتصادی است بنابراین مردم عزیز استان در شناسایی و معرفی مجرمین مالی و عاملان بی ثباتی اقتصادی در جامعه همکاری لازم را با دستگاه قضایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه، عدم پرداخت مالیات تجاوز به حقوق جامعه و مردم است، اذعان داشت: با استناد به گزارشات و بررسی های دستگاه قضایی استان، امتناع برخی صنوف از بکارگیری دستگاه های کارت خوان برای دریافت وجوه از مراجعین و مشتریان، جرم است.

آفاقی افزود: وادار ساختن مردم توسط برخی صنوف برای پرداخت وجه نقدی بجای استفاده از کارت خوان به منظور فرار مالیاتی، دارای پیامدهای ناگواری برای خود مردم و کشور است.

وی با اعلام اینکه از پیامدهای فرار مالیاتی، بی ثباتی در اقتصاد کشور و شکست دولت در رسیدن به اهداف پیش بینی شده برای توسعه و آبادانی می باشد، ادامه داد: دستگاه قضایی عملکرد مدیریت های اداری در این حوزه را با جدیت رصد می کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، ضمن هشدار به مرتکبین و فراریان مالیاتی و لزوم تدابیر پیشگیرانه در این خصوص، از مردم استان خواست در شناسایی و معرفی این مجرمین و صنوفی که به منظور فرار مالیاتی مردم را مجبور به پرداخت دستی وجوه می نمایند، با دستگاه قضایی استان همکاری نمایند.

وی با معرفی سامانه سجام دستگاه قضایی، اعلام کرد: مردم شریف استان می توانند از طریق سامانه ارتباط مردمی قوه قضاییه اطلاعات خود را بصورت محرمانه اعلام دارند.

آفاقی افزود: عدم استفاده از دستگاه کارت خوان به منظور فرار مالیاتی علاوه بر جریمه شامل مجازات حبس، شلاق، محرومیت از حقوق اجتماعی و انتشار حکم محکومیت قطعی در رسانه ها نیز می شود.

کد خبر : 21468

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس