جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 23 ژوئن 2022 | 08:44 ق.ظ
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

‍سرمایه‌گذاری ۶۰۰۰ میلیارد تومانی برای تولید لوله بدون درز در اردبیل

‍سرمایه‌گذاری ۶۰۰۰ میلیارد تومانی برای تولید لوله بدون درز در اردبیل نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت‌: طبق توافق اخیر با شرکت زیرمجموعه ایمیدرو، سرمایه‌گذاری ۶۰۰۰ میلیارد تومانی برای راه‌اندازی خط تولید لوله بدون درز در اردبیل انجام می‌شود و همچنین در حوزه اکتشافات معدن و تولید مواد اولیه در استان اردبیل سرمایه‌گذاری خواهد شد.

علی نیکزاد اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی پروژه یک میلیون تنی تولید آهن اسفنجی با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومانی در اردبیل هم‌اکنون ۴۰ درصد است که پیشرفت این پروژه به‌صورت مداوم پیگیری می‌شود.

وی افزود: برای تکمیل پروژه راه آهن اردبیل – میانه، با انجام رایزنی با وزارت راه‌ و شهرسازی، ۲۰۰۰ تن ریل مورد نیاز آن تأمین شد تا این پروژه امسال به بهره‌برداری برسد.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین با اشاره به وضعیت حمل و نقل هوایی استان، تصریح کرد: افزایش پروازهای فرودگاه‌های اردبیل و پارس‌آباد به‌صورت ویژه پیگیری می‌شود که با رایزنی‌های انجام‌یافته، ۷ پرواز از طریق شرکت هواپیمایی آتا به پروازهای آخر هفته فرودگاه اردبیل اضافه خواهد شد.

وی ادعان داشت: علاوا بر این، در تلاش هستیم با توجه به خریداری ۳ هواپیما توسط یک سرمایه‌گذار اردبیلی، یک ایرلاین با بیس فرودگاه اردبیل ثبت گردد.

نیکزاد ادامه داد: برای پروژه بزرگراه اردبیل – سرچم ۵۰۰ میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات جاری در اختیار اداره‌کل راه‌وشهرسازی قرار گرفته شد تا با حرکت جهادی این اداره‌کل و حمایت همه مسؤولان استانی، روند تعریض ۱۳۵ کیلومتر از این مسیر، تسریع شود.

کد خبر : 21464

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس