پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 19 ژوئن 2022 | 20:44 ب.ظ
در همایش اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل مطرح شد استاندار اردبیل:

اعتماد مردم رسالت خدمتگزاری ما را سنگین کرده‌ است

اعتماد مردم رسالت خدمتگزاری ما را سنگین کرده‌ است استاندار اردبیل گفت: اعتماد مردم به این دولت در اوج ناامیدی، رسالت خدمتگزاری ما را سنگین تر کرده‌ است و اگر جریان انقلابی در تامین مطالبات موفق نشود، سرنوشتی مشابه دولت قبل خواهد داشت.

سید حامد عاملی روز یکشنبه در همایش اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز اعتماد مردم به آیت الله رییسی، در سالن اجتماعات پارک بانوان اردبیل اظهار کرد: اگر نتوانیم به مردم در حد شان آنها خدمتی ارائه کنیم، مردم نسبت به ما همان قضاوتی را خواهند داشت که در خصوص دولتمردان قبل داشتند.

وی با تاکید بر اینکه باید از جریان انقلابی، صدایی واحد بلند شود، افزود: کارها را به پشتوانه انسجام نیروهای انقلابی به پیش می‌بریم و بزرگان جریان انقلابی در استان باید انسجام لازم را داشته باشند زیرا در آینده و در صحنه انتخابات، به این همدلی و انسجام نیاز داریم.

عاملی در تشریح شرایط سخت دولت در زمان تحول گرفتن امور از دولت قبلی، گفت: ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی‌های دولت قبلی، سبب بدهکاری دولت فعلی شده بود و اکنون دولت آیت الله رییسی هر ماه ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان از بدهی های قبلی را پرداخت می کند.

مقام عالی دولت در استان اردبیل با اعلام اینکه از دولت قبل حدود ۲۰۰ میلیارد تومان طرح بلاتکلیف روی دست مانده بود ، افزود: خیلی ها پیش بینی می کردند این دولت در مقابل این همه مشکلات، زمینگیر شود اما مشاهده کردند که با مدیریت انقلابی و جهادی از پس مشکلات برآمد.

استاندار اردبیل در ادامه تدوین طرح جامع مدیریت آب و اختصاص بیش از ۵۰ میلیارد تومان برای سد عمارت را از اقدامات دولت طی ماههای اخیر در استان ذکر کرد و گفت: علاوه بر این حق آبه استان از منابع آبی ارس و سفیدرود را پیگیری می‌کنیم و مستندات و مدارک لازم برای این کارها مهیا شده است.

وی از انجام کارهای مقدماتی برای اجرای پروژه تونل اسالم به خلخال خبر داد و تصریح کرد: امورات مربوط به ماده ۲۳ این طرح مهم، عملیاتی شده و پروژه برای واگذاری به پیمانکار آماده است.

به گفته عاملی برنامه ای برای پیشرفت هر یک از شهرستان‌های استان تدوین شده و برنامه های مهم شهرستان ها با حضور فرمانداران مربوطه بررسی و اولویت بندی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه از نظر شاخص‌های اقتصادی وضعیت خوبی نداریم، گفت: فقر و محرومیت زائیده مشکلات اقتصادی است و باید فرایند ثروت‌سازی در استان را اصلاح کنیم و موانع این کار را مشخص و راهبردهای تحول آفرین را تدوین کرده ایم و به دستگاه ها نیز ابلاغ شده است تا جریان تولید ثروت شکل بگیرد.

عوام‌فریبی در خصوص منطقه آزاد استان کار درستی نیست

استاندار اردبیل گفت: منطقه آزاد تجاری- صنعتی حق استان اردبیل است و از راه‌های علمی و قانونی آن را پیگیری می‌کنیم اما نباید با عوام‌فریبی در این باره، این انتظار ایجاد شود که از فردای تحقق منطقه آزاد، سراسر استان گلستان خواهد شد و بیکار نخواهیم داشت.

عاملی تصریح کرد: نباید در مقوله منطقه آزاد با امید و احساسات مردم بازی شود؛ مسیر پیشرفت استان را در حوزه‌های مختلف مشخص کرده ایم و از هر نظر کارشناسی و عالمانه نیز در این خصوص استفاده و استقبال می کنیم.

وی ادامه داد: اینکه نقشه اراضی مد نظر در استان را مقابل خود بگذاریم و چهار دایره یا لکه برای منطقه آزاد تعریف کنیم، نمی‌تواند مبنای کار درست و علمی باشد بلکه باید در این خصوص از اهل نظر و فن استفاده شود و هرگز با اعتماد و امید مردم بازی نشود.

مطالبه گری وظیفه شورای ائتلاف است

غلامرضا صبری رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان اردبیل نیز در این همایش، یکی از وظایف این شورا را مطالبه گری و طرح مشکلات مردم اعلام کرد و گفت: شورا، نه یک حزب بلکه یک تفکر سالم است و ۲۲ حزب در قالب این شورا فعال است و عقبه قوی شورا به آن اهمیت داده است.

وی نبود اراده جدی در جابجایی مدیران اصلاح طلب و تعدیل خاموش نیروها در بدنه دستگاه ها و مشخص نبودن سرنوشت منطقه آزاد را از زمینه های ناراحتی مردم اعلام کرد و سامان یافتن این امور و استفاده از نیروهای انقلابی و جهادی در ادارات را خواستار شد.

صبری به مشکلات ناشی از کمبود آب، ناهنجاری های فرهنگی رایج در جامعه، بیکاری جوانان و کمبود نان اشاره کرد و از استاندار خواست با اراده جدی برای حل این مشکلات در سطح استان اقدام شود.

استاندار اردبیل: اعتماد مردم رسالت خدمتگزاری ما را سنگین کرده‌ است

در ادامه این همایش، نمایندگان نیروهای انقلابی در شهرستان ها به طرح مسائل و مشکلات عمرانی و پروژه های راکد شهرستان ها پرداخته و از استاندار خواستند برای تکمیل طرح‌ها و رفع موانع یاد شده اقدان عاجل صورت گیرد./ ایرنا

کد خبر : 21461

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس