جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 9 ژوئن 2022 | 23:48 ب.ظ

پرونده های ناقص ارسالی دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی ثبت نمی شود

پرونده های ناقص ارسالی دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی ثبت نمی شود رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پرونده‌های ناقص ارسالی دفاتر خدمات الکترونیکی قضائی با هدف رفع اطاله دادرسی و احترام به وقت اربابان رجوع ثبت نخواهد شد.

حجت الاسلام حسین کثیرلو  در جمع قضات محاکم دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل ضمن تبریک ایام دهه کرامت بالاخص ولادت سراسر نور و با سعادت امام رضا (ع) اظهار کرد: با هدف رفع اطاله دادرسی و احترام به وقت اربابان رجوع، پرونده‌های ناقص ارسالی دفاتر خدمات الکترونیکی قضائی ثبت نخواهد شد.

وی بیان کرد: بر اساس آمار ارائه شده توسط معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان، دادگاه‌های عمومی و انقلاب مرکز استان یکی از مراکز ثقل رسیدگی قضائی در سراسر استان بوده و ۵۵ درصد کل رسیدگی‌های استان در قالب بیش از ۶۵ هزار پرونده در سال در این محاکم رسیدگی می‌شود که بر این اساس مقرر گردیده است جهت کمک به این محاکم و در نهایت حل مشکلات آحاد مردم شریف استان، تعداد شعب رسیدگی کننده و کادر قضائی این محاکم افزایش یابد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به لزوم وحدت رویه در صدور آرا در پرونده‌های با موضوع مشترک گفت: با توجه فروکش کردن اپیدمی کرونا نیاز است آموزش‌های حضوری مستمر و جلسات و نشست‌های علمی – قضائی بین محاکم مختلف برگزار شود که مسلماً تأثیر زیادی در افزایش کیفیت آرای صادره خواهد داشت.

حجت الاسلام کثیرلو تصریح کرد: یکی از اَبَر چالش‌های پیش روی تشکیلات قضائی استان در امسال کاهش ورودی است که راهکار بسیار مهم تحقق آن، نظارت دقیق بر دفاتر خدمات الکترونیکی قضائی در سطح استان است که تا زمان عدم رفع نقص کامل پرونده به هیچ عنوان پرونده ارسالی ثبت نشود.

کد خبر : 21446

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس