جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 9 ژوئن 2022 | 23:37 ب.ظ
نایب رئیس مجلس:

زیرسازی راه آهن اردبیل تا شهریور تکمیل می‌شود

زیرسازی راه آهن اردبیل تا شهریور تکمیل می‌شود نماینده مردم اردبیل، نیر،‌ نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات زیرسازی راه آهن اردبیل – میانه تا شهریورماه تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

 علی نیکزاد در دیدار مردمی در اردبیل اظهار کرد: به صورت مرتب و در طول هفته جلساتی را با مسئولان امر در ارتباط با راه آهن محور اردبیل – سرچم، بهبود وضعیت فرودگاه اردبیل و سایر پروژه‌ها برگزار می‌کنیم تا این مسائل به عنوان مصوبات سفر رئیس جمهور مورد رصد و پایش قرار گیرد.

وی تصریح کرد: قرار است ۲ هزار تن ریل از طریق راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اختیار این پروژه قرار گیرد که مقرر شده بارگیری و حمل این ریل‌ها به مقصد راه آهن اردبیل – میانه انجام شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با توافق انجام شده قرار است تا شهریورماه عملیات زیرسازی و ۱۴۰ کیلومتر عملیات روسازی به اتمام رسیده و ۳۵ کیلومتر باقیمانده ریل‌گذاری نیز با تلاش بنیاد مستضعفان تا آخر سال انجام شده و پروژه ریلی اردبیل – میانه تا آخر سال‌جاری آماده افتتاح و بهره‌برداری شود.

نیکزاد ضرورت اتصال این راه آهن را به مسیر اردبیل به سمت پارس‌آباد یادآور شد و افزود: برای راه‌اندازی بارانداز ریلی به جمهوری آذربایجان این اتصال حیاتی و ضروری به نظر می‌رسد تا استان اردبیل از بن‌بست خارج شود.

وی به تأمین زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه برق، گاز و آب اشاره کرد و ادامه داد: قرار است ۴۷۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های استان افزوده شده و در کنار آن تأمین اعتبار برای روشنایی معابر انجام شده است.

نیکزاد ارتقا پست‌های برق و انتقال گاز از مسیر زنجان تا پارس‌آباد را با لوله ۴۰ اینچ یادآور شد و خاطرنشان کرد: در بخش آب و تا سال ۱۴۱۲ قرار است ۵۰ میلیون متر مکعب آب از حوزه‌های مختلف به اردبیل انتقال داده شود که در مسیر این انتقال شهرهای همجوار نیز از آب شرب بهره‌مند خواهند شد.

وی در مورد تأمین آب عنبران و نمین با اختصاص ۶۰ میلیارد تومان اعتبار و حمایت جدی از سرمایه‌گذاران نیز اضافه کرد: در بحث سرمایه‌گذاری ما بدون محدودیت اقدامات و پیگیری‌ها را انجام می‌دهیم.

نیکزاد به آبگیری برخی سدها و اعتراض شدید نمایندگان آذری‌نشین به وزارت امور خارجه مبنی بر رایزنی برای جلوگیری از افزایش احداث سد در کشور ترکیه با هدف برداشت بیش از حد از منابع مرزی بیان کرد: قرار شده وزارت امور خارجه این موضوع را پیگیری کند.

وی از تأمین آب پایاب سدها برای اراضی کشاورزی خبر داد و اظهار کرد: اولویت اصلی با شرب و در مرحله بعد تأمین منابع آب برای بخش کشاورزی است.

نیکزاد در مورد ارائه مشوق برای خانوارهای کم مصرف آب، برق و گاز تصریح کرد: در این زمینه باید سرانه مصرف خانوارها مشخص و بر همین اساس تشویق‌ها در نظر گرفته شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از پیگیری برای حل مشکلات روستاییان و انجام مصوبات سفر رئیس جمهور خبر داد و گفت: در سفر اعضای کمیسیون اقتصادی و برخی از وزرا به استان، در روزهای آینده پیگیری‌های لازم برای حل مشکلات استان در بخش‌های مختلف انجام می‌شود.

کد خبر : 21434

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس