جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 4 ژوئن 2022 | 16:11 ب.ظ

اهالی فرهنگ و رسانه استان اردبیل اقدام ضددینی جشنواره کن را محکوم کردند

اهالی فرهنگ و رسانه استان اردبیل اقدام ضددینی جشنواره کن را محکوم کردند اهالی فرهنگ و رسانه و هنرمندان استان اردبیل طی بیانیه‌ای اقدام سیاسی ، ضدفرهنگ و ضدهویت و اعتقادات ایرانی جشنواره فیلم کن را محکوم کردند.

در بیانیه هنرمندان سینما و تئاتر ، شعرا و ادبا ، نویسندگان ، فعالان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ، فعالان رسانه‌ها ، فعالان مراکز فرهنگی و هنری استان اردبیل که امروز منتشر شد، آمده است: عشق در این سرزمین الهی، در نام سلطان سریر ارتضی، حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) خلاصه شده است و حیات، شجره‌ای است که باغبانی مهربان و دوست داشتنی چون آفتاب رخشان خراسان دارد ، هشتمین دردانه حضرت زهرا (س) زیباترین بهانه برای عشق ورزیدن و دوست داشتن است. امامی رئوف و مهربان که امیر دل‌هاست و بر قلوب عاشق حکومت می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: شمس‌الشموس و انیس‌النفوسی که سهم ایرانیان از اولیاءالله است و هر ایرانی عاشق با جانمایه‌ عشق و ایمانی که به اهل بیت (ع) دارد، از هر بهانه و فرصتی برای ادای احترام و عشق‌ورزی به ساحت قدسی آفتاب هزار آیینه در جای جای این سرزمین مقدس بهره می‌گیرد.

اهالی هنر و رسانه استان اردبیل افزودند: عشق و ارادت مردم این سامان به هشتمین دردانه حضرت زهرا (س) عشق و ارادتی مانا و جاوید است که زمان و مکان نمی‌شناسد. مگر می‌شود این ارادت جاودانه را از مردم عاشق و ولایتمدار ایران که هستی و هویتش به آن گره خورده را از او گرفت؟ و چه ساده‌لوحند دشمنان قسم‌خورده‌ ما که تصور می‌کنند با هر اقدام سخیفی می‌شود این دلدادگی را از محبان اهل بیت (ع) و عاشقان و شیفتگان آفتاب خراسان گرفت.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: اهانت مستقیم سازندگان فیلم موهن “عنکبوت مقدس” به ساحت قدسی حضرت ثامن‌الحج ، علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) و آستان مقدس این امام همام برای همه دلدادگان و عاشقان اهل بیت (ع) در هر  جای دنیا بالاخص این سرزمین مقدس قابل قبول و تحمل نیست.

اهالی هنر و رسانه اردبیل افزودند: این فیلم که آشکارا بر ضد فرهنگ ، هویت و اعتقادات جامعه دینی و علیه کیان و ارزش‌های شیعیان ساخته شده با حمایت سرمایه‌گذارانی از کشورهای دانمارک، سوئد، فرانسه، رژیم صهیونیستی و ساموئل حدیدا مدیر یهودی کمپانی متروپولیتن علیه باورهای دینی مردم شریف ایران است و با بهره‌گیری از برخی حوادث ناخوشایند که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده به شکلی مستقیم و معاندانه و به سبک پست و مشئوم اسرائیلی ارزش‌های ملت بزرگ ما را نشانه رفته است.

اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان اردبیل همگام با همه عاشقان ولایت و امامت و همراه با سیل عظیم محبان حضرت امام رضا (ع) این اقدام سیاسی ، ضدایرانی و ضددینی سازندگان فیلم موهن مذکور و جشنواره فیلم کن را محکوم کرده و انزجار شدید خود را از این رفتار سیاسی و غیرحرفه‌ای در توهین به ارزش‌ها و باورهای دینی را اعلام کرده و با تاکید بر وحدت و همبستگی مردم ولایتمدار ایران اسلامی در مقابله با ترفندهای دشمنان قسم‌خورده خواستار برخورد جدی مسئولان با عوامل سازنده این فیلم هستند.

کد خبر : 21412

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس