پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 می 2022 | 23:42 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

دیوان محاسبات نظارت مقتدرانه و صحیح در امور داشته باشد

دیوان محاسبات نظارت مقتدرانه و صحیح در امور داشته باشد امام جمعه اردبیل با اشاره به اهمیت نظارت در امور گفت: دیوان محاسبات استان نظارت مقتدرانه و صحیح در امور داشته باشد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی عصر امروز در دیدار با سرپرست دیوان محاسبات اردبیل اردبیل اظهار داشت: نظارت مقتدرانه و صحیح در امور  جزو اولویت‌های مهم و اساسی است.

وی دیوان محاسبات را از اطلاع رسانی برخی تخلفات عمومی که به باور عمومی لطمه می‌زند بر حذر داشته و باور سوزی را بدتر از قرآن سوزی دانستند.

امام جمعه اردبیل همچنین در خصوص سوء استفاده احتمالی برخی دستگاه‌های صاحب قدرت و نفوذ هشدار داد.

عاملی اظهار کرد: محاسبات استان اردبیل با اشاره به رویکردهای جدید دیوان در دوره ریاست جناب آقای دکتر بذرپاش مبنی بر شعار دیوان فناورانه مردم پایه و راه اندازی سامانه ۱۹۸ ، بهترین نوع نظارت را نظارت همگانی و مردمی دانستند.

شکری سرپرست دیوان محاسبات اردبیل اردبیل با اشاره به مشکلات ناشی از تاخیر در ارائه گزارش تفریغ بودجه سالیانه در خصوص رویکرد جدید دیوان جهت حل این نقیصه توضیحاتی را ارائه نمودند.

وی به آسیب شناسی وضعیت اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان، بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، قیمت تمام شده و … پرداخته و پیشنهاداتی را در این مورد ارائه نمودند.

ادامه جلسه اعضای شورا گزارش مختصری از مشکلات موجود در حوزه های مختلف استان از جمله: بدهی سازمان های بیمه گر به دانشگاه علوم پزشکی، عدم جذب اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه‌ای توسط دانشگاه علوم پزشکی، عدم هزینه کرد اعتبارات مربوط به بیماران خاص در محل خود، مشکلات ناشی از فرار بیماران بدون پرداخت صورتحساب، وضعیت بحرانی آب شرب و کشاورزی، حقابه سد خدا آفرین، وابستگی اشتراک برق صنایع بزرگ استان به برق منطقه ای، عدم وجود زمین برای سرمایه گذاری در شرکت شهرک‌های صنعتی، مشکلات ناشی از فرار مالیاتی، آسیب های زیست محیطی در بهره برداری از معادن استان، نقص قوانین و مقررات در حوزه فرهنگی، موازی کاری در حوزه های فرهنگی، عدم توجه به حوزه گردشگری و سوء مدیریت در این حوزه، نظارت ناکافی در حوزه مسکن و افت کیفیت مسکن، اثر بخش نبودن سد های معیشتی، نبود صنایع تبدیلی، نبود الگوی کشت و … ارائه نمودند.

عقیل شکری افزود: همکاران دیوان محاسبات در سایه دلگرمی ها و حمایت های ایشان محکم و قاطع در برابر تخلفات و دست اندازی به بیت المال خواهند ایستاد.

در این دیدار شکری و سایر همکاران به بیان مسائل و مشکلات موجود در دستگاه‌های اجرایی استان پرداختند. و در ادامه ایت الله سید حسن عاملی ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد دیوان محاسبات استان مواردی را جهت لحاظ در رسیدگی ها بیان کردند‌./تسنیم

کد خبر : 21400

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس