جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 می 2022 | 23:40 ب.ظ
مشاور قائم مقام وزیر صنعت:

هدف سامانه جامع تجارت عملکرد شفاف در خصوص کالاها است

هدف سامانه جامع تجارت عملکرد شفاف در خصوص کالاها است مشاور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: هدف سامانه جامع تجارت ایران عمل کردن شفاف در خصوص کالاهای مختلف است و فعالان بخش خصوصی و کارشناسان مرتبط با این سامانه در استان‌ها باید آموزش‌های بیشتری ببینند.

 محمدرضا کلامی روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل مرتبط با سامانه جامع تجارت در این استان به شفافیت خدمات دولت اشاره داشت و اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم نیز البته باید جهت تسهیل در فعالیت تجار و اصناف فراهم شود.

وی سامانه جامع تجارت را در راستای شفافیت و مدیریت هوشمند بازار دانست و بیان کرد: هدف از ایجاد این سامانه اخذ مالیات از مردم نیست، بلکه حمایت از تولید داخلی و مدیریت شبکه‌های توزیع و کنترل هوشمند بازار است.

مشاور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی افزود: کارکنان هر روز صبح که در محل کار خود حضور پیدا می‌کنند، اولین کارشان بررسی ستون مربوط به استان محل خدمتشان در سامانه جامع تجارت باشد تا نیازهای استان و منطقه خود را بر اساس آن تنظیم و به سیاست‌گذاران مربوطه در وزارتخانه انعکاس دهند که تمهیدات لازم اندیشیده شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این جلسه ضمن اشاره به اهداف سامانه جامع تجارت در خصوص عرضه کالاهای مختلف برای جامعه هدف در خصوص این سامانه و تقویت زیرساخت‌های آن مطالبی را عنوان کرد.

رامین صادقی گفت: سعی می‌کنیم جزو ۱۰ استان برتر در زمینه سامانه جامع تجارت باشیم که هدف آن شفافیت توزیع و عرضه کالا و مدیریت هوشمند بازار است.

مسئولان امر سامانه جامع تجارت ایران را که در سال ۱۳۹۹ راه‌اندازی شده است، امکانی برای ارائه آمارهای لحظه‌ای مصارف کالایی به‌ویژه کالاهای اساسی در سطح کشور و ظرفیتی برای شناسایی عوامل، عارضه‌یابی و تدبیر به‌هنگام برای رفع مشکلات ناخواسته در سطح بازار عنوان می‌کنند./ایرنا

کد خبر : 21360

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس