جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 می 2022 | 23:17 ب.ظ

گرمی بیشترین آثار باستانی ثبت شده را دارد

گرمی بیشترین آثار باستانی ثبت شده را دارد فرماندار شهرستان گرمی گفت: بر اساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، شهرستان گرمی بیشترین آثار تاریخی ثبت شده در استان را دارد.

 حسین مولایی عصر چهارشنبه در نشست با فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: با هدف جلب مشارکت مردم برای حفاظت از این تاریخ و تمدن، از فعالیت انجمن‌های میراث فرهنگی در شهرستان حمایت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: تعدد آثار و محوطه‌های تاریخی در شهرستان گرمی لزوم تقویت اقدامات حفاظتی و همکاری و مشارکت سایر نهادها در این حوزه را نمایان می‌کند که تلاش می‌کنیم با توجه به این مهم، همکاری و مشارکت لازم را داشته باشیم.

فرماندار گرمی با اشاره به نقش مشارکت مردم، دهیاران و شوراها برای حفاظت از این تمدن گفت: با توجه به این مهم تشکیل جلسات انجمن میراث فرهنگی در روستاها و به پای کار آوردن مردم امری ضروری است.

مولایی افزود: بر اساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، شهرستان گرمی بیشترین آثار تاریخی ثبت شده در استان را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: آثار تاریخی گرمی بیشتر در درون تپه‌ها و قلعه‌های باستانی در خاک مدفون بوده و این ویژگی در پاسداری از میراث فرهنگی این منطقه در رهگذر زمان نقش مهمی ایفا کرده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این نشست اظهار کرد: با هدف تقویت اقدامات پیشگیرانه، مقابله با قاچاقچیان و مجرمان نیازمند اختصاص ردیف بودجه مشخص برای کاوش‌های ضروری در شهرستان گرمی مغان هستیم.

ناصر شکری با تشریح علل و انگیزه حفاران و قاچاقچیان و اهداف خریداران اشیای تاریخی، بر لزوم همکاری نیروی انتظامی، مرزبانی و بسیج برای مقابله با قاچاقچیان اشیای تاریخی منطقه تاکید کرد.

وی اضافه کرد: برای افزایش آگاهی مردم در راستای همکاری و مشارکت با یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و لزوم حفاظت از تاریخ و تمدن منطقه، تلاش می‌کنیم با تقویت انجمن‌های میراث فرهنگی در این زمینه گام برداریم.

کد خبر : 21346

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس