جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 29 آوریل 2022 | 13:49 ب.ظ
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل:

مصرف برق در بخش صنعت اردبیل کمتر از میانگین کشوری است

مصرف برق در بخش صنعت اردبیل کمتر از میانگین کشوری است مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: مصرف برق در بخش صنایع این استان هفت درصد از میانگین کشوری کمتر است.

حسین قدیمی روز پنجشنبه  با بیان اینکه در کشور به طور میانگین ۳۵ درصد انرژی برق در بخش صنایع مصرف می‌شود، افزود: این رقم در استان اردبیل ۲۸ درصد بوده و هفت درصد از متوسط کشوری کمتر است.

وی اظهار کرد: این امر بیانگر این است که اردبیل هنوز از صنعتی شدن فاصله دارد و بیشتر انرژی برق استان در سایر بخش‌ها از جمله بخش کشاورزی و خدمات مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر برق مصرفی بخش صنعت استان افزایش داشته است، اضافه کرد: امیدواریم با اجرای طرح‌های بزرگ و راه‌اندازی واحدهای تولیدی علاوه بر صنعتی شدن استان، شاهد اشتغال جوانان و توسعه و رونق اقتصادی منطقه باشیم.

او بیان کرد: در حال حاضر امسال هیچ‌گونه اعمال محدودیت و مدیریت مصرفی برای برق صنایع استان ایجاد نشده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون میزان تولید برق نسبت به میزان مصرف برتری دارد، گفت: با توجه به اینکه ماه‌های گرم از خردادماه آغاز و تا آخر شهریور ماه ادامه دارد، اگر نیازی به اعمال محدودیت در این بازه زمانی باشد، متناسب با شرایط اطلاع‌رسانی خواهد شد.

قدیمی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف انرژی و برق کاهش هزینه تولید را به دنبال دارد، افزود: هزینه کمتر با استفاده بهینه برق امکان‌پذیر است.

وی اظهار کرد: مصرف بی‌رویه برق در واقع اتلاف انرژی و هدر رفت سرمایه کشور است و همه باید تلاش کنند با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از این نعمت خدادادی استفاده درست و بهینه شود تا سرمایه کشور هدر نرود.

او خواستار همکاری بیش از پیش مشترکان با خدمتگزاران خود در بخش تامین انرژی برق با رعایت اصول بهره‌وری انرژی و جلوگیری از مصارف مازاد شد و بیان کرد: برای ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا، بهترین و اقتصادی‌ترین روش صرفه‌جویی، مدیریت و اصلاح الگوی مصرف است.

قدیمی اضافه کرد: صرفه‌جویی، اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف برق به معنای مصرف نکردن و کاهش رفاه جامعه نیست بلکه صحیح مصرف نمودن و کاربرد منطقی و خردمندانه از انرژی الکتریکی است.

۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹/۹ درصد جمعیت روستایی استان اردبیل از برق بهره‌مند هستند.

کد خبر : 21335

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس