جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 29 آوریل 2022 | 13:42 ب.ظ
استاندار اردبیل:

شوراها برای ایجاد درآمد پایدار تلاش کنند

شوراها برای ایجاد درآمد پایدار تلاش کنند استاندار اردبیل خواستار تلاش و همکاری بین اعضای شورا و دولت برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرها و روستاها شد و گفت: داشتن درآمدهای پایدار با جلب مشارکت‌های بخش خصوصی می‌تواند حل بخشی از مشکلات مرتبط با شوراها و مسائل محلی را سرعت بخشد.

سید حامد عاملی در نشستی با جمعی از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به مناسبت روز شوراها افزود: دولت و ملت مجموعه‌های جدا از هم نیستند و باید در تصمیم گیری‌های شهرستان‌ها از ظرفیت‌های بزرگ اعضای شورا استفاده شود.

وی اظهار کرد: اعضای شوراهای شهرها و روستاها نیز لازم است در جمع‌بندی مشکلات منطقه خود اقدام کرده و برای قرار گرفتن در برنامه‌ریزی‌های محلی در اختیار مسوولان قرار دهند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در رفع مشکلات مناطق و توزیع اعتبارات هیچ تفاوتی بین شهرستان‌ها نیست، ادامه داد: توزیع اعتبارات در مناطق مختلف همواره بر اساس شاخص های مختلف و نیازمندی پروژه‌های اولویت دار شهرستانی انجام می‌شود.

عاملی ضمن قدردانی از دغدغه‌های شوراهای اسلامی شهر و روستا در خصوص مشکلات حوزه های انتخابیه خود، گفت: حل مشکلاتی که در مناطق مختلف وجود دارد، با برنامه ریزی برای استفاده بهینه از منابع موجود استان امکان پذیر است و لازم است در این راستا شورها نیز با همدلی و همکاری در این مسیر گام بردارند.

وی تصریح کرد: مهم ترین مسئله در این خصوص توسعه اقتصادی استان بوده و لازم است با برنامه‌های تحول‌آفرین و استفاده از تکنولوژی روز ، استفاده بهینه و اقتصادی از منابع و ظرفیت‌های خدادادی داشته باشیم.

استاندار اردبیل توجه به تکمیل زنجیره‌های تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی ، معدن و صنعت را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این راستا مطالعات و بررسی‌های مختلف با همکاری مشاوران متخصص انجام شده و حرکت در مسیرهای منطبق بر تکنولوژی روز در حوزه تولید و رونق اقتصادی استان پیگیری و اجرایی می‌شود.

عاملی در ادامه با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی جمعی از اعضای شوراهای شهرستان‌ها خواستار تلاش و همکاری بین اعضای شورا و دولت برای ایجاد درآمد پایدار شد و اظهار کرد: داشتن درآمدهای پایدار با جلب مشارکت های بخش خصوصی می تواند حل بخشی از مشکلات مرتبط با شوراها و مسائل محلی را سرعت بخشد.

وی توجه به آموزش شوراها ، تامین ساختمان و فضای استقرار شوراها در شهرستان ها ، صدور کارت‌های شناسایی برای اعضای شورا و مشخص کردن چارچوب مشخص برای توزیع قیر رایگان را مورد تاکید قرار داد و خواستار اجرا از سوی مسوولان مرتبط دولتی شد.

در این جلسه تعدادی از اعضای شوراهای اسلامی شهر، شهرستان و بخش های مختلف استان به بیان مشکلات منطقه خود پرداختند.

سه هزار و ۱۶۰ نفر در استان اعضای شوراهای اسلامی شهر، روستا،  شهرستان و بخش  هستند./ایرنا

کد خبر : 21332

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس