جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 29 آوریل 2022 | 13:39 ب.ظ
در مسیر قدس معاون وزیر دفاع:

دشمنی با ظلم و خصم و حمایت از مظلومان وصیت امام علی (ع) است

دشمنی با ظلم و خصم و حمایت از مظلومان وصیت امام علی (ع) است معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به وصیت امیرالمومنین علی (ع) مبنی بر دشمنی با ظلم و خصم و حمایت از مظلومان اظهار کرد: مخاطب این وصیت امیرالمومنین (ع) همه امت اسلام است و باید در همه دوران‌ها دشمن ظالم و خصم و ستمگر باشید و با ستمگر برخورد کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی روز جمعه در مراسم پرشکوه روز قدس در مصلای اردبیل همچنین با اشاره به غصب سرزمین فلسطین از سوی صهیونیست‌ها گفت: صهیونیست‌های کافر به ملت فلسطین ظلم می‌کنند. از سال ۱۹۴۸ این سرزمین به دستور انگلیس غصب شد. فلسطین قبله اول مسلمانان‌هاست و ملت فلسطین مسلمان هستند. اما مردم فلسطین شیعه، سنی، علوی، مسیحی و یا یهودی باشند باید از آنها حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه ما غاصبین سرزمین فلسطین را یهودی نمی‌دانیم ، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌های کافر برای مبارزه با انسانیت و بشریت این سرزمین را غصب کردند. در آن روز ۷۸ درصد فلسطین را اشغال کردند و در سال ۱۹۹۵ این میزان به حدود ۹۷ درصد رسید.

معاون پارلمانی وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: هدف از این غصب فلسطین این بود مانع ثبات ، پیشرفت و رشد کشورهای اسلامی و امت اسلامی در منطقه و غرب آسیا شوند و هدفشان این بود که اسلام را از بین ببرند. در واقع هدف آنها تنها محدوده و جغرافیای فلسطین نبود.

وی یادآورشد: یک روز این حرکت را با حمایت انگلیس انجام دادند ، بعد آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از این رژیم حمایت کردند تا این سرزمین را از بین ببرند.

حجت‌الاسلام شیرازی اضافه کرد: آن روزهایی که این حرکت انجام شد محدود به ۱۹۴۸ میلادی نبود. انگلیسی‌ها سال‌ها در اتاق فکر برای این حرکت طراحی کردند تا این سرزمین را از مسلمانان بگیرند و با هجرت صهیونیست‌ها به این سرزمین یک قدرتی را در مقابل اسلام ناب محمدی شکل بدهند
در آن روز که این حرکت پذیرفت ، کسی توانایی مقابله با آنها را نداشت صهیونیست‌ها آمدند و قدرت خود را تثبیت کردند. بعد از ۱۹ سال در سال ۱۹۶۷ چند کشور عربی وارد جنگ شش روزه با اسرائیل شدند که منجر به شکست کشورهای عربی شد.

وی ادامه داد: اسرائیل تصور می‌کرد می‌تواند پیشتاز میدان باشد. اما انقلابی در ایران شکل گرفت که ریشه آن از ۱۵ سال قبل در حال رشد بود. در سال ۱۳۵۷ انقلاب شیعی ملت ایران به رهبری حکیم عارف دشمن شناس بصیر حضرت امام خمینی به پیروزی رسید.

حجت‌الاسلام شیرازی خاطرنشان کرد: در دنیای آن روز هیچ کشور سنی از فلسطین حمایت نمی‌کردند یک انقلاب شیعه و یک ملت شیعه از مردم فوقتی انقلاب پیروز شد اولین برنامه استقرار سفارت فلسطین در ایران بود پرچم سفارت اسرائیل را پایین کشیده و پرچم سفارت فلسطین را بالا بردند این همزمان بود با حضور یاسر عسطن حمایت کرد.

وی یادآورشد: در آن زمان در حضور یاسر عرفات در ایران پرچم فلسطین در ایران بالا رفت و اولین سفارت فلسطین در کشورهای دنیا در جمهوری اسلامی ایجاد شد.

معاون پارلمانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: دومین حرکت اعلام روز قدس از سوی امام بود،  امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ اعلام کردند آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز حمایت از ملت مظلوم فلسطین باشد. در آن روز کسی فکر نمی‌کرد این حرکت نظام استکبار و صهیونیست‌ها را درهم بریزد. حتی برخی می‌گفتند این چه حرکتی است و چه اثری می‌تواند در دنیا داشته باشد. البته همین حرف را برای ۲۲ بهمن هم می‌زدند./ایرنا

کد خبر : 21329

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس