پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 21 آوریل 2022 | 15:10 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

انحراف امت موجب روی کار آمدن یزید و حاکمان هوسران شد

انحراف امت موجب روی کار آمدن یزید و حاکمان هوسران شد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: انحراف امت بعد از رحلت نبی مکرم اسلام جامعه اسلامی را در شرایطی قرار داد که یزید و حاکمان هوسران رهبری جامعه را برعهده گرفتند.

آیت الله سیدحسن عاملی در اولین شب قدر که در مصلی امام خمینی شهر اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: امت اسلامی بعد از نبی مکرم اسلام قدر و منزلت شخصیت بی‌نظیر علی (ع) را ندانسته و این شجره طیبه بی بدیل را خانه نشین کرده و در نهایت او را در شب قدر به شهادت رساندند.

وی خاطرنشان کرد: شیعه ۱۴۰۰ سال است که گریه و زاری می‌کند و از انحراف مسیر تکاملی خود در عذاب است و همواره افسوس این را می‌خوریم که اسلام از یزید سر درآورده که به کارهای خلاف مشهور است.

امام جمعه اردبیل افزود: در شورشی که در مدینه رخ داد ۷۰۰ صحابه رسول گرامی اسلام را به شهادت رساندند و ظلم‌های بیشماری به اهل بیت پیامبر (ص) روا داشته شد که امروز پیروان افکار پلید یزید در قالب ابن تیمیه و همدستان او سعی می‌کنند تا قرائت ناصحیحی را از اسلام ارائه کنند.

عاملی بیان کرد: جای تأسف اینجاست که در کشور عربستان از یزید به نام امام فضائل یاد می‌کنند و نسبت به تطهیر این چهره پلید اسلام تلاش می‌کنند که امیدواریم مفتیان عربستان و منحرفان این کشور در روز قیامت با یزید محشور شوند.

وی ۲ گنجینه گران‌بهای به یادگار مانده از رسول گرامی اسلام را قرآن و اهل بیت توصیف و تصریح کرد: قرآن آن چیزی نیست که در میان دو جلد کتاب باقی مانده باشد بلکه قرآن واقعی سینه بامعرفت اهل بیت است که در حقیقت راه صحیح و صراط مستقیم را به همه ما نشان می‌دهد.

امام جمعه اردبیل یوم ضربت خوردن و شهادت امام علی (ع) را به شب زنده داران نوزدهم رمضان تسلیت گفت و افزود: امشب در خانه علی (ع) غوغایی به پاست که از یک طرف فرزندان امام علی (ع) از پدر می‌خواهند تا به مسجد کوفه نرود در حالی که علی (ع) به حقیقت این شب و رخداد آن واقف است.

عاملی ادامه داد: هرچند علی (ع) به عنوان شخصیت بی نظیر تاریخ در چنین ایامی به شهادت رسید اما گنجینه‌ای باعظمت از سیره و سلوک آن حضرت برای امت اسلامی باقی مانده که خود می‌تواند رهایی بخش انسان از دام حیله‌ها، نیرنگ‌ها و انحراف‌ها باشد.

به گزارش خبرنگار مهر مراسم اولین شب قدر در مصلی اردبیل با حضور گسترده مؤمنان شب زنده دار در حالی برگزار شد که علاوه بر مصلی و مسجد میرزاعلی اکبر اردبیل خیابان‌های اطراف نیز مملو از جمعیتی بود که در این شب سعی کردند تا در گوشه‌ای خلوت با معبود به راز و نیاز پرداخته و استغفار و عنابه کنند.

نجواهای شب قدر در حالی در پایتخت حسینیت به اوج رسیده است که در سایر شهرهای این استان میهمانان ضیافت الهی در مساجد، مصلی‌ها و امامزاده‌ها گردهم آمدند و با برگزاری آئین «بک یاالله»، قرائت ادعیه و ذکر مصیبت شب نوزدهم رمضان را احیا کرده و به یاد مظلومیت اول شهید محراب اشک ماتم ریختند.

کد خبر : 21252

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس