جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 15 آوریل 2022 | 20:58 ب.ظ
فرمانده تیپ ۴۰ ارتش:

ارتش پا در رکاب ولایت و فدایی ملت است

ارتش پا در رکاب ولایت و فدایی ملت است فرمانده تیپ ۴۰ هجومی و متحرک ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش پا در رکاب ولایت و نیروی فدایی ملت است و هیچگاه از آرمان خود باز نمی گردد.

داود همتی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر اردبیل با گرامی داشت هفته ارتش و سالروز نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: از ۲۱ فروردین تا سوم اردیبهشت که همزمان با ایام شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی و قرنی است به نام هفته ارتش نامگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: ارتش قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وابسته به نظام غرب به ویژه آمریکا بود اما در بدنه آن عناصر ارزشی و وابسته به ولایت بودند که با حضرت امام و نهضت او همراهی کردند.

فرمانده تیپ ۴۰ هجومی و متحرک ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ارتش در همان روزهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی با آرمان‌های امام و انقلاب تجدید بیعت کرد و علیه حکومت طاغوت به پا خواست، تصریح کرد: پیوند امام و فرماندهان ارتش زمینه ساز استقرار و تداوم حرکت‌های ارتش شد تا نیروهای مخلص انقلاب و امام را همراهی کنند.

همتی گفت: هرچند عده‌ای سر می‌کردند در داخل کشور آهنگ انحلال ارتش را سر دهند اما با هوشیاری و درایت امام ارتش نه تنها حفظ شد بلکه قدرت و صلابت آن دوچندان شده و در عرصه‌های مختلف نیز توانست همراهی خود را با انقلاب اسلامی نشان دهد.

وی نقش ارتش را در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان در قالب ناآرامی‌های داخلی و تجزیه طلبی‌های شرق کردستان، شرق و جنوب کشور یادآور شد و افزود: با تاکید فرمانده کل قوا ارتش همه ساله در ۲۹ فروردین با تجهیزات و ساز و برگ خود به خیابان آمده تا اقتدار و صلابت خود را به نمایش بگذارد.

فرمانده تیپ ۴۰ هجومی و متحرک ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال نیز رژه نیروهای مسلح با محوریت ارتش ۲۹ فروردین برگزار می‌شود و ارتش بار دیگر همراهی و هم قدمی خود را با ملت، ولایت و جامعه اسلامی نشان می‌دهد.

همتی به توطئه‌های ضدانقلاب در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: ارتش با ساختاری منسجم در زمان آغاز جنگ تحمیلی توانست در کمتر از ۵۷ روز نیروی دریایی عراق را از کار بیندازد و نیروی هوایی ارتش نیز با ۱۵۰ فرمانده مقتدر و هواپیماهای جنگنده توانستند تأسیسات حساس عراق را بمباران کنند.

وی ارتش را نیروی قابل اعتماد توصیف کرد و گفت: ارتش در طول دفاع مقدس با طراحی صدها عملیات مستقل و مشترک کوچک و بزرگ به فرماندهی نیروهای ارتشی همچون ظهیرنژاد، صیاد شیرازی و نامجو توانست در کنار ملت از اقتدار و عظمت این کشور دفاع کند.

فرمانده تیپ ۴۰ هجومی و متحرک ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتش را کلیدواژه انقلاب و نیروی پا در رکاب ولایت و فدایی امت اسلامی توصیف و اظهار کرد: بعد از دوران دفاع مقدس ارتش در عرصه‌های مختلف نیز حضور یافت که عمده ورود نیروهای ارتشی بازسازی مناطق جنگ زده، همراهی مردم در زلزله‌ها، سیل و حوادث قهری بود که ارتش در کنار مردم همواره یاریگر آنها بودند.

همتی خاطرنشان کرد: ارتش امروز در کنار مردم یاوری سعی کرده است تا در عرصه‌های مختلف به ویژه مقابله با گروه‌های تکفیری و داعش که مترصد ورود به کشور هستند هوشیاری خود را حفظ کرده و مقابله جانانه‌ای را با آنها داشته باشد.

وی ادامه داد: تیپ ۴۰ ارتش متحرک و هجومی با حضور در مناطق مرزی غرب کشور ۸۰ کیلومتر از مرزهای کشور را صیانت می‌کند و تلاش دارد تا با دفاع از این مرزها اجازه ناامنی در داخل کشور را ندهند.

فرمانده تیپ ۴۰ هجومی و متحرک ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: تمام نیروهای تیپ ۴۰ به تعداد ۲۵۰۰ نفر در این عملیات با تجهیزات الکترونیکی و پیشرفته حاضر هستند و تلاش می‌کنند با صلابتی تمام در این عرصه نیز افتخارآفرینی کنند.

کد خبر : 21230

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس