جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 14 آوریل 2022 | 14:47 ب.ظ
سرپرست فرمانداری نیر خبر داد؛

تولید و عرضه ۲۵۰۰ تن گوشت در شهرستان نیر

تولید و عرضه ۲۵۰۰ تن گوشت در شهرستان نیر نیر- سرپرست فرمانداری شهرستان نیر گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز در واحدهای دامداری این شهرستان تولید و در بازار مصرف عرضه شد.

شهرام محمدی ظهر پنجشنبه در بازدید از واحدهای دامداری نیر اظهار کرد: این شهرستان در تولید و پرورش دام و طیور پتانسیل و ظرفیت بالایی در منطقه دارد و شرایط برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها فراهم است.

وی با تاکید بر راه‌اندازی صنایع تبدیلی و حمایت از افراد توانمند در این زمینه تصریح کرد: نیر با استعدادهای طبیعی، خدادادی و امکانات موجود بستری مساعد برای پرورش انواع دام دارد و شرایط سرمایه‌گذاری‌های مناسب و برنامه‌ریزی‌های صحیح نیز ایجاد شده است.

سرپرست فرمانداری نیر گفت: شهرستان نیر با دارا بودن ۱۲۵ هزار رأس دام سنگین و سبک شامل گاو اصیل، گاو ۲ رگ، گاو بومی، گاومیش، گوسفند و بز یکی از قطب‌های مهم دامداری در استان بوده و نقش مهمی در تأمین نیازهای استان دارد.

محمدی به فعالیت ۲ واحد پرواربندی بره صنعتی فعال و نیمه‌فعال با ظرفیت ۷۰۰ رأس و با اشتغالزایی هفت نفر در نیر اشاره کرد و افزود: ۱۴ واحد پرواربندی گوساله صنعتی فعال و نیمه‌فعال با ظرفیت یک‌هزار و ۸۵۵ رأس و با اشتغالزایی ۳۵ نفر نیز در شهرستان نیر دایر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شهرستان نیر دارای ۱۲ واحد پرورش گاو شیری صنعتی فعال و نیمه‌فعال با ظرفیت ۴۲۵ رأس و با اشتغالزایی ۴۱ نفر و تعداد ۳۴۳ واحد دامداری کوچک روستایی فعال با پروانه بهره‌برداری به ظرفیت ۱۶ هزار و ۵۴ رأس دام سنگین و سبک است.

محمدی اضافه کرد: در مجموع امسال ۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز در واحدهای دامداری این شهرستان تولید و در بازار مصرف عرضه شد.

وی با اشاره به اینکه تأمین امنیت غذایی یکی از وظایف اصلی جهاد کشاورزی است، بیان کرد: این میزان تولید ۵.۷ درصد تولید گوشت قرمز استان اردبیل را شامل می‌شود.

سرپرست فرمانداری نیر به وجود ۳۴۳ رأس دام سنگین در روستای «پارچین» نیر اشاره کرد و ادامه داد: «پارچین» یکی از روستاهای نمونه در راستای پرورش دام سنگین در منطقه است و مسئولان باید از دامداران این منطقه حمایت کنند تا دامداران متضرر نشوند.

کد خبر : 21218

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس