پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 آوریل 2022 | 21:51 ب.ظ
معاون رییس کل دادگستری استان در اجتماع بزرگ اعضای هیات امنای مساجد اردبیل :

امنای مردم در مساجد، متولیان پیشگیری محلات باشند

امنای مردم در مساجد، متولیان پیشگیری محلات باشند جلال آفاقی در دوره آموزشی هیات امنای مساجد و بقاع متبرکه مرکز استان اردبیل، با ذکر کارکرد مساجد در مهار آسیب های اجتماعی، اعضای هیات امنای مساجد را مسئول پیشگیری در هر محله دانست.

آفاقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل در جمع اعضای هیات امنای مساجد و بقاع متبرکه اردبیل، با اشاره به ضرورت شناسایی خاستگاههای جرایم و مفاسد به ویژه در محلات به منظور پیشگیری به موقع از وقوع جرایم، اعضای هیات امنای مساجد را امین اهالی محلات و آگاه ترین افراد به مسائل و مشکلات و اوضاع محله ها دانسته، افزود: پیشگیری های فرهنگی مقدم بر پیشگیری های وضعی-انتظامی یا حقوقی-قضایی است.

وی ادامه داد: همه اقشار مردم در ماموریت پیشگیری مسئول هستند اما انتظار از اعضای هیات امنای مساجد که متولیان امور مسجد و محله هستند، بیشتر است و دستگاه قضایی استان متولیان امور مساجد را مسئولین مستقیم پیشگیری های فرهنگی هر محله می داند.
آفاقی به آسیب های اختلافات خانوادگی و طلاق نیز اشاره کرده،اظهارداشت: کارکردهای مساجد ما باید در حد مسجد طراز اسلامی احیا شده، محل حل و فصل اختلافات مردم و منشاء اشاعه صلح و دوستی قرار گیرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری استان همچنین با اشاره به طرح دادگستری با شعار “مساجد اردبیل، پایگاه ارتباط مسئولین قضایی با مردم” از هیات امنای مساجد خواست، در خصوص شناسایی آسیب ها و مسائل و مشکلات اهالی و محلات و اقدامات پیشگیرانه در این طرح، دادگستری را یاری نمایند.
گفتنی است اجرای طرح مذکور از ماه مبارک رمضان در مساجد کل استان آغاز گردیده، تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

کد خبر : 21202

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس