جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 7 آوریل 2022 | 22:53 ب.ظ
مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل خبر داد؛

۲۳۴۰ مسجد و امامزاده میزبان مجالس قرآنی

۲۳۴۰ مسجد و امامزاده میزبان مجالس قرآنی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: ۲ هزار و ۳۴۰ مسجد و امامزاده در استان اردبیل در ماه مبارک رمضان میزبان علاقه‌مندان به محفل و مجالس قرآنی هستند.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده عصر پنجشنبه در همایش هیئت امنای مساجد و بقاع متبرکه در اردبیل اظهار کرد: تقویت برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و تلاش برای تحقق اهداف جهاد تبیین از رویکردهای اصلی است که در ماه مبارک رمضان به جد پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در ۲ هزار و ۳۰۰ مسجد و ۴۰ امامزاده استان برنامه‌های متنوع فرهنگی، معنوی و مذهبی در ماه مبارک رمضان در حال برگزاری است، تصریح کرد: برگزاری نماز جماعت، سخنرانی ائمه جماعات و برگزاری مجالس تفسیر قرآن و ترتیل‌خوانی از جمله این برنامه‌هاست که در ماه صیام در مساجد و امامزاده‌ها برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اهمیت جهاد تبیین را به عنوان مأموریت و مسئولیت خطیر روحانیون و ائمه جماعات یادآور شد و گفت: مطالبه مقام معظم رهبری در سنگر جهاد تبیین روشنگری مردم و بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴ دهه اخیر است تا توطئه فرهنگی و رسانه‌ای دشمنان از بین برود.

حجت‌الاسلام ستوده با بیان اینکه مساجد به سنگر مستحکم ارزش‌های دینی و اعتقادی و حضور روشنگرانه مردم تبدیل شدند، افزود: حضور نوجوانان و جوانان در این مجالس و محافل بسیار ارزشمند است و قطعاً این حرکت می‌تواند به روشنگری و تبیین بسیاری از مسائل کمک کند.

وی ماه مبارک رمضان را فرصت استثنایی برای تزکیه و تصفیه نفس توصیف کرد و ادامه داد: همه مؤمنان باید از این فرصت بی‌بدیل استفاده کرده و شایسته است هیئت امنای مساجد و بقاع متبرکه با سلوک و رفتاری شایسته در جذب و جلب جوانان و نوجوانان به مساجد سعی و همتی جدی انجام دهند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل خاطرنشان کرد: برپایی مجالس قرائت، ترتیل و تفسیر قرآن یکی از راه‌های زدودن تلاش استکبار جهانی برای بر هم زدن وحدت و همگرایی امت اسلامی و شیطنت‌های بعدی است که در این محافل به راحتی می‌توان آموزه‌ها و مبانی قرآنی را تبیین و تشریح کرد.

کد خبر : 21182

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس