جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 7 آوریل 2022 | 18:47 ب.ظ
معاون دادگستری اردبیل:

مساجد اردبیل پایگاه ارتباط مردم با مسئولان قضایی می‌شود

مساجد اردبیل پایگاه ارتباط مردم با مسئولان قضایی می‌شود معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل از اجرای طرح حضور مسئولان قضائی در مساجد برای ارتباط چهره به چهره با مردم و رسیدگی به مسائل و مشکلات آنان خبر داد.

 جلال آفاقی ظهر پنجشنبه در جمع مدیران سازمان‌های استانی به جایگاه مساجد به عنوان کانون اشاعه یاد خدا و عرضه اخلاق و فضائل اشاره و اظهار کرد: مساجد به دلیل انتقال ارزش‌ها و باورهای دینی و ایجاد همبستگی اجتماعی، عامل مهمی در مهار آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شوند.

وی با اظهار به اینکه هر مسجد یک کانون پیشگیری از جرم و آسیب اجتماعی است، افزود: نگاه به کارکرد مساجد باید متناسب با نیازهای روز باشد و با عنایت به نقش تربیتی و آموزشی مساجد و نقش آن در دوران دفاع مقدس می‌بایست در راستای احیای کارکرد گذشته مساجد تلاش کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت فعالیت‌های قرآنی مساجد تصریح کرد: توانمندسازی فرهنگی و ارتقای کارکرد مساجد در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تعامل مردم و مسئولان بسیار ضروری است.

آفاقی با اعلام تصمیم دستگاه قضائی استان برای تقویت ارتباطات مردمی و اجرای برنامه حضور مسئولان در مساجد برای رسیدگی به مشکلات مردم و محلات گفت: طبق برنامه ریزی به عمل آمده و با اولویت محلات حاشیه نشین و آسیب خیز، مسئولان قضائی در شهرها، بخش‌ها و روستاهای سراسر استان با حضور در مساجد در ارتباطی چهره به چهره با مردم و ضمن اطلاع از دیدگاه‌ها و انتقادات و پیشنهادهای اقشار مختلف نسبت به عملکرد تشکیلات قضائی و اقدامات پیشگیرانه لازم نسبت به آسیب‌های اجتماعی و جرایم اقدام خواهند کرد.

‌وی شعار «مساجد اردبیل؛ پایگاه ارتباط مردم با مسئولان قضائی» را محدود به ماه مبارک رمضان ندانسته و از اجرای مستمر این طرح در طول سال در استان خبر داد.

این مسئول نقش کانون‌های فرهنگی، هنری و پایگاه‌های مقاومت بسیج به عنوان قلب تپنده مساجد و فعالیت‌های فرهنگی و معنوی در تغییر نگرش‌ها نسبت به کارکرد مساجد و متناسب با نیازهای روز و احیا کاربری‌های لازم و کارکرد گذشته خطیر دانست.

کد خبر : 21173

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس