جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 7 آوریل 2022 | 18:44 ب.ظ
رئیس شورای شهر اردبیل:

افزایش ۳۰ الی ۵۰ درصدی کرایه حمل و نقل در اردبیل

افزایش ۳۰ الی ۵۰ درصدی کرایه حمل و نقل در اردبیل رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: با تصویب اعضای شورای شهر نرخ کرایه حمل و نقل اعم از تاکسی و اتوبوس در شهر اردبیل ۳۰ الی ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

 جواد انصاری پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تبریک سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان و بهار قرآن اظهار کرد: حرکت اخیر عده‌ای از دست‌پرورده‌های استکبار جهانی را در به شهادت رساندن طلاب در حرم رضوی محکوم می‌کنیم و بر این باوریم چنین اقدامات شنیع نمی‌تواند بین اهل تسنن و تشیع اختلاف بیافکند.

وی تصریح کرد: همواره وحدت و همگرایی امت اسلامی می‌تواند زمینه پیشبرد اهداف عالی را فراهم کند که در این زمینه دشمنان تلاش می‌کنند تا به هر شکل ممکن این وحدت و انسجام را به هم بزنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل به تلاش اعضای شورای شهر در سال گذشته در قالب جلسات فشرده صبح و عصر در تصویب بودجه، تعرفه و متمم سال گذشته اشاره کرد و گفت: برای اولین بار موفق شدیم تا بودجه پیشنهادی شهرداری را بدون کم و کاستی تصویب کرده و برای اجرا به شهردار در سال‌جاری ابلاغ کنیم.

انصاری افزود: انتظار می‌رود شهرداری از همین روزهای نخست سال و به شکل مناسب لایحه بودجه را عملیاتی کند تا انحرافی را در روند اجرای آن شاهد نباشیم.

وی در مورد مصوبه اعضای شورای شهر مبنی بر افزایش کرایه حمل و نقل عمومی در شهر اردبیل خاطرنشان کرد: با نظر اعضای شورای شهر اردبیل مقرر شد تا تاکسی‌های درون شهری و اتوبوس‌ها تا ۳۰ الی ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند و تاکسی‌های دربستی و فرودگاه نیز ۳۶ درصد افزایش نرخ خواهند داشت.

انصاری با بیان اینکه اعضای شورای شهر با در نظر گرفتن تورم شدید، افزایش هزینه رانندگان در حمل و نقل عمومی به ویژه خرید لاستیک، سایر امکانات و تجهیزات و همچنین وضعیت درآمدی مردم نرخ تاکسی را برای سال جدید مصوب کردند، ادامه داد: این نرخ نسبت به شهرهای همجوار بسیار پایین است و ما سعی کردیم با در نظر گرفتن شرایط رانندگان و عموم مردم افزایش ۳۰ الی ۵۰ درصدی را اعمال کنیم.

وی ضرورت توسعه فضای سبز را در مناطق مختلف شهر به صورت عادلانه یادآور شد و اضافه کرد: شورا و شهرداری تلاش می‌کنند تا در سال‌جاری در همه مناطق شهر اردبیل از میراشرف گرفته تا شهرک کوثر، پیله‌سحران و داخل شهر توسعه فضای سبز را با آزادسازی باغ شریعت انجام دهد که این کار قطعاً با رضایت مردم همراه خواهد بود.

انصاری همچنین به تعیین نرخ جدید سرویس مدارس نیز اشاره کرد و گفت: قرار شد تا با توجه به فعالیت مجدد مدارس به شکل حضوری، سرویس مدارس نیز از هفته آینده فعالیت خود را آغاز کند که نرخ ۳ ماهه اول سرویس مدارس ۲۵۰ هزار تومان به صورت ماهانه برای هر فرد در نظر گرفته شده و نرخ مینی‌بوس نیز ماهانه دو و نیم میلیون تومان به ازای هر سرویس اعمال خواهد شد.

کد خبر : 21170

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس