پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 6 آوریل 2022 | 20:36 ب.ظ
مدیرکل کمیته امداد اردبیل خبر داد؛

اعطای تسهیلات اشتغال برای ۳۰۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد اردبیل

اعطای تسهیلات اشتغال برای ۳۰۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد اردبیل مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: سال گذشته ۳ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل از تسهیلات توسعه مشاغل خرد بهره‌مند شدند.

حسین دشتی ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: این تعداد تسهیلات بالغ بر ۵۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که در اختیار خانواده‌ها قرار داده شد.

وی سقف وام‌های خوداشتغالی را ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر موضوع افزایش سقف وام خوداشتغالی مطرح شده که امیدواریم با تحقق آن شاهد افزایش چشمگیر این نوع وام‌ها باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خودکفا کردن خانوارهای تحت پوشش و ایجاد مشاغل برای آنها از اولویت‌های کمیته امداد استان اردبیل است، تصریح کرد: امسال با تأسی به شعار تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین سعی داریم تا تسهیلات و وام‌های اعطایی را به سمت ایجاد اشتغال در بستر دانش‌بنیان هدایت کنیم که خانواده‌های تحت پوشش در این امر بازوی اصلی تحقق شعار سال هستند.

دشتی به اجرای برنامه‌های متنوع در ایام سال اشاره کرد و افزود: در ماه مبارک رمضان سال‌جاری جشن رمضان در قالب رزمایش «اطعام مهدوی» با عنوان افطاری ساده با محوریت مراکز نیکوکاری برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ماه رمضان ۱۳۷ هزار پرس غذای گرم طبخ شده در ۳۰ آشپزخانه مهدوی استان و ۴۱ هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان توزیع خواهد شد.

دشتی اضافه کرد: در مجموع سال گذشته ۲۶۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مستمری به بیش از ۴۱ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شد.

وی بیان کرد: سال گذشته خیرین ۱۱۱ میلیارد تومان به شکل‌های مختلف به نیازمندان کمیته امداد مساعدت کرده‌اند و همچنین کمیته امداد علاوه بر مستمری ثابت، ۴۵ میلیارد تومان به صورت بلاعوض به افراد نیازمند اعطا کرده است.

دشتی با تاکید بر فرهنگسازی امور خیر در جامعه اظهار کرد: کمیته امداد در سال‌های اخیر تمام تلاش خود را به کار بسته تا فقر مطلق در جامعه را به حداقل برساند با این حال در این راستا کمیته امداد نیازمند مساعدت خیرین و دستگاه‌های دولتی است.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۳ هزار خانواده تحت پوشش به مبلغ ۵۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وام در راستای توسعه مشاغل خرد دریافت کرده‌اند.

دشتی اجرای طرح «اطعام مهدوی» برای خانواده‌های نیازمند در اردبیل را یادآور شد و گفت: این طرح با برنامه‌هایی در قالب تهیه بسته‌های معیشتی، جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای اطعام و افطاری و حامی‌یابی برای فرزندان ایتام و محسنین اجرا می‌شود.

وی افزود: برای اجرای این برنامه ۳۰ آشپزخانه در نظر گرفته شده برای تهیه ۱۳۷ هزار غذای گرم و ۴۱ هزار بسته معیشتی برای ۴۱ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل تدارک دیده شده است

دشتی از ارسال ۳۰ هزار شماره اشتراک مددجویان به شرکت گاز در زمینه رایگان کردن هزینه گاز خبر داد و خاطرنشان کرد: ۱۱۱ میلیارد تومان کمک مردمی از منبع صدقات، زکات، طرح اکرام، مناسبت‌های مختلف و کمک‌های مراکز نیکوکاری استان در سال ۱۴۰۰ توسط کمیته امداد جمع‌آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل از اعطای ۵۱ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه در سال گذشته به مددجویان خبر داد و اضافه کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان وام دیگر از تبصره ۱۶ در راستای اشتغالزایی پرداخت شده است.

کد خبر : 21161

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس