پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 2 آوریل 2022 | 22:11 ب.ظ
مدیرکل حفاظت محیط زیست اردبیل تاکید کرد؛

طبیعت‌گردی ایمن در ۱۳ فروردین

طبیعت‌گردی ایمن در ۱۳ فروردین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: ۱۳ فروردین در یک آیین تاریخی مردم ایران به دل طبیعت می‌زنند که امیدواریم این طبیعت‌گردی همراه با ایمنی و صیانت از این سرمایه عظیم باشد.

حسن قاسم‌پور اظهار کرد: طبیعت‌گردی روز ۱۳ فروردین با صیانت از این مواهب خدادادی همراه خواهد بود که امیدواریم بدون صدمه زدن به طبیعت مردم از زیبایی‌های پیرامونی خود استفاده کرده و قدر ایام حضور در دل طبیعت و گردش در این موهبت الهی را بدانند.

وی تصریح کرد: ما وظیفه داریم تا این سرمایه عظیم را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم که قطعاً در صیانت از جنگل‌ها، مراتع و طبیعت بکر در روزهای نخستین بهار که تازه طبیعت جان دوباره‌ای می‌گیرد باید مراقبت‌ها را بیشتر انجام دهیم تا صدمه و لطمه‌ای به مواهب خدادادی وارد نشود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: انتظار می‌رود گردشگران طبیعت با به همراه داشتن کیسه زباله نسبت به جمع‌آوری زباله در آخر وقت ۱۳ فروردین اقدام کرده و از رها کردن زباله و انباشت آن در دل طبیعت خودداری کنند.

قاسم‌پور افزود: با توجه به اینکه طبیعت بعد از گذشت زمستان دوباره در حال زنده شدن است، انتظار می‌رود هموطنان از شکستن شاخ و برگ درختان و همچنین سوزاندن آنها خودداری کرده و از رهاشدگی در طبیعت و برخی صدمه و لطمه به جنگل و مرتع خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: همکاران ما در قالب اکیپ‌های حفاظت از محیط زیست در این روز در طبیعت حاضر خواهند شد تا با هرگونه اقدام غیرقانونی برخورد کرده و جلوی آتش‌سوزی‌های احتمالی را به همراه همکاران منابع طبیعی بگیرند.

قاسم‌پور اضافه کرد: با همکاری شهرداری اردبیل و سایر شهرداری‌های استان در روز طبیعت باکس‌های جمع‌آوری سبزه و تانکرهای مخصوص برای جمع‌آوری ماهیان قرمز در نظر گرفته شده که در شهر اردبیل در ۱۳ نقطه این کار انجام می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: همشهریان نباید ماهی و سبزه عید خود را در طبیعت رها کنند بلکه بهتر است با تحویل به این مراکز و باکس‌های تعبیه شده اجازه دهند تا در دل طبیعت برخی نابسامانی‌ها و جلوه‌های نازیبا را شاهد نباشیم.

کد خبر : 21123

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس