جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 4 آوریل 2022 | 22:04 ب.ظ
رئیس پارک علم و فناوری اردبیل خبر داد؛

راه‌اندازی ۲ پردیس علم و فناوری در اردبیل

راه‌اندازی ۲ پردیس علم و فناوری در اردبیل رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در سال مزین به تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی تلاش می‌کنیم تا در استان اردبیل ۲ پردیس تخصصی علم و فناوری را راه‌اندازی کنیم.

حبیب ابراهیم‌پور ، اظهار کرد: این پردیس‌های تخصصی با همکاری کشت و صنعت مغان و دانشگاه محقق اردبیلی راه‌اندازی خواهد شد که به پیگیر اخذ مجوزهای قانونی در این زمینه هستیم.

وی تصریح کرد: در کشت و صنعت مغان پردیس تخصصی کشاورزی با تکیه بر علوم و فنون جدید و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌اندازی خواهد شد تا بتوانیم در این بخش موفق عمل کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل استفاده از ظرفیت نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان را در راه‌اندازی و درخشش این مجموعه‌های تخصصی علم و فناوری یادآور شد و گفت: سعی بر این است تا در تحقق شعار سال با حداکثر توان بتوانیم در بستر فناوری‌های جدید و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرینی مطلوب و مناسبی را انجام دهیم.

ابراهیم‌پور افزود: پارک علم و فناوری تلاش می‌کند تا در استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان از ظرفیت‌های موجود استان در ابعاد کشاورزی، صنعت، گردشگری و خدمات بهره گرفته و فرصت‌های توانمندی و شکوفایی این مجموعه‌ها را به شکل حقیقی مهیا کند.

وی به مؤلفه‌های مهم تحقق شرکت‌های دانش‌بنیان با تکیه بر علم و فناوری را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در گام اول حمایت از دانشجویان و جوانان خلاق و نوآور مورد تاکید ماست و در کنار آن سعی می‌کنیم تا امسال با راه‌اندازی کارخانه نوآوری و فناوری استان و همچنین راه‌اندازی فاز اول پارک علم و فناوری استقرار این شرکت‌ها را با هدف تقویت جبهه تولید انجام دهیم.

ابراهیم‌پور در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ما نگاه حمایتی در بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان را در دستور کار قرار دادیم تا با همکاری دانشگاه‌های استان بتوانیم ظرفیت‌های بی‌نظیر را در این ابعاد شناسایی و نسبت به بهره‌برداری از این توانمندی‌ها گام‌های جدی را برداریم.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل بیان کرد: تولید محصولات دانش‌بنیان زمینه‌ساز اشتغال و حتی تقویت جبهه صادرات خواهد بود که این امر در استان اردبیل در قالب کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی در حال پیگیری است.

کد خبر : 21114

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس