جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 4 آوریل 2022 | 21:58 ب.ظ
مدیرکل انتقال خون اردبیل:

مراکز انتقال خون اردبیل در ماه رمضان فعال هستند

مراکز انتقال خون اردبیل در ماه رمضان فعال هستند مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: مراکز انتقال خون استان اردبیل در ماه مبارک رمضان فعال بوده و میزبان خیرین و اهداکنندگان است.

 شراره دژکام ظهر دوشنبه در بازدید از مراکز انتقال خون استان اردبیل اظهار کرد: از مؤمنان روزه‌دار درخواست داریم تا با تداوم روند اهدای خون، در این امر خیرخواهانه و انسان‌دوستانه در ایام ماه مبارک رمضان مشارکت فعال داشته باشند.

وی تصریح کرد: همه ساله در اوایل ماه مبارک رمضان، میزان اهدای خون کاهش می‌یابد ولی در شب‌های قدر این میزان به شکل معناداری افزایش می‌یابد و بر همین اساس، برای ایام ماه مبارک رمضان علاوه بر ساعات کاری روزانه، کشیک‌های بعد از افطار نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل گفت: مرکز اهدای خون اردبیل از ابتدای ماه مبارک رمضان از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۱۳ و بعد از افطار از نیز از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه تا ساعت یک بامداد در خدمت مؤمنان خیر و نوعدوست خواهد بود.

دژکام افزود: مراکز انتقال خون در همه شهرستان‌های این استان دایر است و در شهر اردبیل در ۲ نقطه یکی در محل ساختمان مرکزی سازمان و دیگری در جوار بیمارستان فاطمی آماده دریافت خون اهدایی شهروندان است.

وی نیاز به خون را یک نیاز همیشگی اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به نیاز به همه فرآورده‌های خونی به ویژه گروه‌های خونی منفی، از شهروندان نوعدوست دعوت می‌شود که در تمام طول سال برای اهدای خون و عمل خیرخواهانه خود اقدام کنند.

دژکام خواستار مشارکت فعال شهروندان در اهدای خون شد و خاطرنشان کرد: هم اکنون میزان ذخایر خونی استان در حد استاندارد بوده و در حد یک هفته نیاز خونی در استان موجود است.

مدیرکل انتقال خون استان اردبیل اضافه کرد: مراکز انتقال خون به گروه‌های خونی منفی به علت کمیاب بودن این گروه‌های خونی بیشتر از سایر گروه‌ها نیاز دارند.

کد خبر : 21105

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس