پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 29 مارس 2022 | 20:40 ب.ظ
مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل:

اولیا دغدغه‌ای برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نداشته باشند

اولیا دغدغه‌ای برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نداشته باشند مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بستر لازم برای شروع آموزش به صورت حضوری فراهم شده و اولیا دغدغه‌ای برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نداشته باشند.

کلام‌الله صفری ظهر سه‌شنبه در جلسه هماهنگی مدیران نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان در سال ۱۴۰۱ که به منظور بررسی اقدامات برای بازگشایی مدارس برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی کرونا، آموزش در سطح مدارس بعد از تعطیلات نوروز یعنی از روز ۱۴ فروردین ماه به صورت حضوری خواهد بود و دانش‌آموزان ملزم به شرکت در کلاس درس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

وی تصریح کرد: سطح آموزش در ۲ سال گذشته دچار کاهش در کیفیت و کمیت شد و دانش‌آموزان نیز دچار افت تحصیلی شدند ولی با بازگشایی مدارس از نیمه فروردین، پویایی و نشاط به مدارس باز خواهد گشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان از طریق بستر مجازی و شبکه شاد طی ۲ سال گذشته در پی شیوع بیماری کرونا موجب کاهش کیفیت آموزشی شده و فراگیری مهارت‌های مختلف به ویژه مهارت‌های زندگی، شغلی، جسمی و حرکتی در بین دانش‌آموزان به شدت دچار اختلال شد.

صفری افزود: اولیا دغدغه‌ای برای حضور دانش‌آموزان در مدارس نداشته باشند چرا که بستر لازم برای شروع آموزش به صورت حضوری فراهم شده و مدیران مدارس آمادگی لازم را دارند.

وی همچنین از دانش‌آموزان استان اردبیل خواست با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، در کلاس‌های درس حضور داشته باشند.

صفری در ادامه از رؤسا و مدیران نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اردبیل خواست تا تمهیدات لازم برای تهیه اقلام بهداشتی، تأمین شرایط تهویه هوای کلاس‌ها و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را فراهم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار آموزش حضوری، آموزش غیر حضوری در شبکه شاد همچنان ادامه خواهد داشت.

صفری خواستار ایجاد آگاهی و اقناع معلمان و اولیای دانش‌آموزان شد و اضافه کرد: توسعه و ترویج سواد بهداشتی و شیوه‌های مقابله با ویروس کرونا باید در دستور کار مدیران آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان اردبیل قرار گیرد و کمیته‌ای برای رصد نقاط قوت و ضعف در مسائل بهداشتی مدارس تشکیل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با تاکید بر استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش، رسانه‌ها و فضای مجازی برای ایجاد آگاهی در بین اولیا و دانش‌آموزان در امر نحوه مقابله با شیوع کرونا بیان کرد: برای ارتقا و توسعه سطح آموزش در استان باید از همه نیروهای توانمند و ظرفیت استان استفاده شود.

کد خبر : 21081

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس