جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 29 مارس 2022 | 23:38 ب.ظ
مدیرکل دامپزشکی اردبیل خبر داد؛

امحای ۶۵۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در اردبیل

امحای ۶۵۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در اردبیل مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: اکیپ‌های گشت، بازرسی و کنترل دامپزشکی نسبت به کشف و امحای ۶ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی آلوده و غیر بهداشتی در سطح اردبیل اقدام کردند.

بهلول تکلوی عصر سه‌شنبه در نشست مشترک با رئیس کل دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: دستگاه قضائی در مبارزه با کشتار غیرمجاز در برخی از محورهای مواصلاتی و حاشیه‌های شهرها و کاهش محسوس آن در کنار دامپزشکی بوده و با ورود جدی دستگاه قضائی توانستیم جلوی برخی از تخلفات در این حوزه را بگیریم.

وی از اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی در عید نوروز خبر داد و تصریح کرد: اداره کل دامپزشکی استان از ۱۴ اسفند سال گذشته به حال آماده‌باش کامل بوده و با تجهیز و ساماندهی ۲۸ اکیپ ثابت و سیار اقدام به تشدید بازرسی از اماکن تحت پوشش کرده است.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: تمامی کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، کارگاه‌های بسته‌بندی فرآورده‌های خام دامی، قصابی‌ها، مرغ، ماهی فروشی‌ها و… تحت پوشش این طرح هستند.

تکلوی افزود: در اجرای این طرح تا به امروز ۶ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی آلوده و غیر بهداشتی ضبط و امحا شده و از ورود این مواد آلوده به چرخه مصرف جلوگیری شد.

وی از تشکیل ۲۱ پرونده قضائی و ارسال به مراجع قضائی در این راستا خبر داد و بیان کرد: اجرای این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

کد خبر : 21078

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس