پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 29 مارس 2022 | 23:34 ب.ظ

ضرورت مشارکت مردم در کاهش کشتار غیرمجاز دام در اردبیل

ضرورت مشارکت مردم در کاهش کشتار غیرمجاز دام در اردبیل رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: مشارکت مردم در خرید گوشت سالم، به کاهش عرضه دام غیرمجاز کمک خواهد کرد.

حجت‌الاسلام حسین کثیرلو عصر سه‌شنبه در دیدار با مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با تاکید بر ضرورت اهمیت اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی در حوزه فعالیت‌های سلامت‌محور دامپزشکی اظهار کرد: اهمیت فعالیت‌های دامپزشکی به عنوان یکی از دستگاه‌های خدمات‌رسان حوزه سلامت باید به طرق مختلف به مردم بازگو شده و نقش روابط عمومی‌ها در این راستا بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

وی تصریح کرد: علی‌رغم نقش مهمی که دامپزشکی در حوزه تضمین سلامت مواد غذایی دارد، متأسفانه مظلوم و از دید جامعه مغفول مانده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و عملکرد دستگاه‌های اجرایی به ویژه دامپزشکی هم از طریق صدا و سیما به عنوان یک رسانه پرمخاطب استانی و هم از طریق شبکه‌ها و فضای مجازی گفت: لازم است مدیران استانی و سازمانی در این فضا حضور کامل و مستمر داشته و از پیشنهادات، اطلاعات و اخبار مرتبط در زمینه مسئولیت خود مطلع باشند.

حجت‌الاسلام کثیرلو نقش روابط عمومی دستگاه‌ها در گزارش‌دهی و اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها را مهم ارزیابی کرد و افزود: همه ما در قبال مردم متعهد و مسئولیم و باید وظیفه خود را شناخته و به وظایف خود عمل کنیم و با هدف مرتفع کردن مشکلات مردم وارد عمل شویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار قوه قهریه به عنوان یک دستگاه بازدارنده تخلفات بهداشتی، باید به مقوله فرهنگسازی توجه بیشتری شده و فرهنگ صحیح مصرف فرآورده‌های خام دامی سالم و بهداشتی در جامعه نهادینه شود.

حجت‌الاسلام کثیرلو اضافه کرد: با بازگو کردن مکرر تبعات کشتار غیرمجاز در جامعه، قبح مسئله برای مردم آشکار و بازدارنده می‌شود و مردم خود به خود از خرید گوشت‌های قاچاق خودداری می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در آستانه ماه مبارک رمضان بیان کرد: دستگاه قضائی در خدمت دامپزشکی است که انتظار می‌رود دامپزشکی تمامی حوزه‌های سلامت مواد غذایی را با دقت بیشتری رصد و پایش کند.

کد خبر : 21075

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس