سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 29 مارس 2022 | 23:31 ب.ظ
مدیرکل فنی و حرفه‌ای اردبیل:

رشته‌های آموزشی دانش‌بنیان گسترش می‌یابد

رشته‌های آموزشی دانش‌بنیان گسترش می‌یابد مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: گسترش و جایگزینی رشته‌های آموزشی دانش‌بنیان، کم‌ هزینه و کوتاه مدت از برنامه‌های در دست اقدام برای ارتقا مهارت فنی متقاضیان است.

رحیم یونسی عصر سه‌شنبه در نشست با سرپرست فرمانداری شهرستان خلخال اظهار کرد: راه‌اندازی رشته‌های جدید آموزشی متناسب با بازار کار و اجرای طرح‌های توسعه کارگاهی، جوار کارگاهی و یادگیری مهارت فنی در محیط کار در سال‌جاری پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: هزینه‌های مربوط به پوشش بیمه‌ای هرگونه حوادث ناشی از کار، کارآموزان معرفی شده از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به محیط‌های کار بخش خصوصی از محل اعتبارات دولتی تأمین خواهد شد.

مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: جایگزینی رشته‌های آموزشی دانش‌بنیان، کم هزینه و کوتاه مدت نیز از برنامه‌های در دست اقدام برای ارتقا مهارت فنی متقاضیان است.

یونسی کمک به حل معضل بیکاری و هدایت افراد به یادگیری مهارت فنی به جای یادگیری صرف علوم نظری با بازار کار نامشخص و نامطمئن را از برنامه‌های فنی و حرفه‌ای اردبیل اعلام کرد.

وی اصرار خانواده‌ها برای ادامه تحصیل فرزندان خود در رشته‌های نظری و صرف کسب گواهی پایان تحصیلات دانشگاهی را مانع از دستیابی به اهداف بلند مدت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در توسعه رشته‌های مهارتی در این استان دانست.

یونسی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: توانمندی‌ها و مهارت افراد به ارتقا کیفی کار و حتی زندگی افراد کمک می‌کند و نقش مهمی در بهبود کیفیت در عرصه‌های مختلف دارد.

وی تعامل خوب با آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را در هدایت نیروهای انسانی به سمت رشته‌های فنی و مهارتی یادآور شد و اضافه کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در سال‌های اخیر فاقد مهارت بوده که ما تلاش کردیم در قالب گروه‌های مختلف مهارتی آنها را مورد حمایت قرار دهیم.

یونسی بیان کرد: راه‌اندازی رشته‌های جدید متناسب با نیاز جامعه و بازار کار از جمله ایجاد رشته تعمیرکار پکیج، آسانسور و خودروهای جدید باید در دستور کار مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان‌های استان از جمله شهرستان خلخال قرار بگیرد.

مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ادامه داد: ۲۵ مرکز آموزش دولتی در ۲۱۵ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در آموزش مهارت فنی در استان اردبیل فعالیت می‌کنند.

کد خبر : 21072

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس