پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 29 مارس 2022 | 23:29 ب.ظ
مدیرکل ورزش و جوانان اردبیل:

۴۸ هزار ورزشکار سازمان یافته داریم

۴۸ هزار ورزشکار سازمان یافته داریم مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان اردبیل با ۲ برابر افزایش در سال گذشته به ۴۸ هزار و ۲۲۶ نفر رسیده است.

 سجاد انوشیروانی بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: به علت شیوع ویروس کرونا در جامعه، در سال ۹۹ تعداد ورزشکاران سازماندهی شده در استان اردبیل کاهش و به ۲۰ هزار و ۹۵۲ نفر رسیده بود که سال گذشته با بهبود شرایط و آغاز فعالیت‌های ورزشی، تعداد ورزشکاران بیمه شده و سازمان یافته در این استان نسبت به سال ما قبل آن بیش از ۲ برابر شده و به ۴۸ هزار و ۲۲۶ نفر رسید.

وی با اشاره به برگزاری ۱۹۸ مسابقه انتخابی در استان تصریح کرد: سال گذشته ۸۹ تیم ورزشی از استان اردبیل در رشته‌های مختلف در مسابقات کشوری شرکت کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه سال گذشته ۱۸۰ ورزشکار از استان اردبیل به مسابقات قهرمانی کشور و ۲۶ تیم به مسابقات باشگاهی و لیگ کشوری اعزام شدند، گفت: ورزشکاران استان موفق شدند در این رقابت‌ها ۷۰ عنوان در بخش انفرادی و ۱۳ عنوان در بخش تیمی کسب کنند.

انوشیروانی با اشاره به شرایط آب و هوایی و طبیعی استان افزود: سال گذشته ۱۰ اردوی تیم ملی در رشته‌های مختلف از جمله ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، شمشیربازی، وزنه‌برداری و کشتی ناشنوایان در اردبیل برگزار شد.

وی تعداد ورزشکاران دعوت شده به اردوهای تیم ملی از استان را در سال گذشته ۱۷۴ نفر عنوان کرد و ادامه داد: اردبیل در بازی‌های المپیک و پارالمپیک تنها یک نماینده داشت و محسن طلوعی در رشته بسکتبال با ویلچر در بازی‌های المپیک، تیم ملی ایران را همراهی کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از حضور ۸ ورزشکار استان در مسابقات جهانی و بین‌المللی خبر داد و بیان کرد: این ورزشکاران موفق شدند ۴ عنوان جهانی و یک عنوان بین‌المللی برای کشورمان کسب کنند.

کد خبر : 21069

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس