پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 29 مارس 2022 | 23:24 ب.ظ
رئیس سازمان صمت اردبیل خبر داد؛

اعمال جرایم سنگین برای صاحبان واحدهای صنفی متخلف

اعمال جرایم سنگین برای صاحبان واحدهای صنفی متخلف رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: صاحبان واحدهای صنفی متخلف منتظر اعمال جرایم سنگین باشند.

رامین صادقی بعد از ظهر سه‌شنبه در بازرسی از واحدهای صنفی استان اردبیل از ثبت ۱۲۴ پرونده تخلف صنفی در پی بازرسی از یک‌هزار و ۲۸۷ واحد صنفی در تعطیلات نوروزی خبر داد.

وی تصریح کرد: بازرسان این سازمان به صورت اکیپی و برپایی گشت مشترک با ادارت ذیربط تخلفات صنفی، با ثبت تخلفاتی مانند عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور فروش، حراج غیر قانونی، عدم ارائه فاکتور خرید، عدم رعایت ساعت پخت نانوایی‌ها، کم فروشی، گران‌فروشی و تقلب را رصد می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در طی بازرسی‌های به عمل آمده، صاحبان واحدهای صنفی در اردبیل در مجموع به پرداخت ۸۴۳ میلیون ریال محکوم و برای صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع دادند.

صادقی افزود: با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان پروژه درج قیمت تولید توسط واحد تولیدی نیز انجام شده و ۵۱ واحد تولیدی در استان در گروه کالایی آب معدنی، سس، نوشابه گازدار، ماءالشعیر، انواع کیک و کلوچه، بیسکویت، چیپس، پفک، کنسرو، انواع حبوبات، ترشیجات، انواع فرآورده‌های پروتئینی و ۵۰ قلم لوازم یدکی خودرو اقدام به درج قیمت تولید بر روی کالا کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: کارشناسان این سازمان بر آنالیز قیمت‌های درج شده نظارت کرده و به واحدهای تولیدی استان نیز تاکید شده علاوه بر قیمت تولید، قیمت مصرف‌کننده نیز بر روی کالاهای تولیدی درج کنند.

صادقی اضافه کرد: برای آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به شهروندان از نحوه محاسبه سود، جدول ضرایب سود و هزینه‌های شبکه توزیع تا مصرف‌کننده برای کالاهای سرمایه‌ای و مصرفی در کانال‌های اطلاع‌رسانی ایتا، سروش سازمان و همچنین کانال‌های اجتماعی فعال در استان بارگذاری شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به مصوبه هیئت وزیران در تمرکز وظایف و اختیارات کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی به وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی تمهیدات لازم برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی مرتبط را به همراه مدیریت صادرات و واردات این کالاها اعمال می‌کند.

کد خبر : 21063

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس