جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 مارس 2022 | 14:24 ب.ظ
مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل:

تغییر کاربری اراضی بدون مجوز حرکت غیرقانونی است

تغییر کاربری اراضی بدون مجوز حرکت غیرقانونی است مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تغییر کاربری اراضی محدوده شهرها بدون اخذ مجوز قانونی اقدام فرا قانونی و غیرمجاز است.

محبوب حیدری اظهار کرد: نهضت ملی مسکن بعد از پایش نهایی ثبت‌نامی‌ها از سال‌جاری به صورت جدی پیگیری شده و عملیات احداث آنها آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم تا با تأمین زمین در شهر اردبیل، ساخت واحدهای متعدد مسکن را برای متقاضیان آغاز کنیم که انتظار می‌رود متقاضیان نیز با پرداخت به موقع مبالغ راه و شهرسازی و بنیاد مسکن را در احداث این واحدها کمک و یاری کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با رد شایعاتی مبنی بر تأمین زمین از محدوده شهرها با نام اراضی کشاورزی گفت: به هیچ وجه برای ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن، اقدام غیرقانونی با هدف تأمین زمین انجام نمی‌شود و با اخذ مجوز قانونی تغییر کاربری‌ها با در نظر گرفتن شرایط و محدودیت‌ها انجام خواهد شد.

حیدری افزود: متقاضیان زمین که تمایل به تغییر کاربری دارند، می‌توانند درخواست خود را به راه و شهرسازی استان ارائه کنند تا با اخذ مجوز و طرح موضوع در جلسات شورای مسکن امکان صدور مجوزهای قانونی در محدوده شهرها برای اراضی درجه ۳ و ۴ فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در اکثر شهرها تأمین زمین رایگان برای احداث مسکن انجام شده و در شهر اردبیل نیز برخی محدودیت‌ها رفع و ما تلاش می‌کنیم تا با اخذ مجوز کمیسیون ماده ۵۵ زمین مورد نیاز را تأمین و در اختیار سازندگان بنا قرار دهیم.

حیدری به افزایش پرداخت تسهیلات مسکن اشاره کرد و ادامه داد: با تاکید وزیر راه و شهرسازی تا ۷۰ درصد منابع ساخت این واحدها از طریق تسهیلات بانکی تأمین شده و مابقی نیز به عنوان آورده متقاضیان مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: از همین روزهای نخستین سال ۱۴۰۱ تلاشمان بر این است تا در شهر اردبیل، راه و شهرسازی با همراهی نهادهای انقلابی و در سایر شهرستان‌ها نیز بنیاد مسکن تولیت احداث مسکن نهضت ملی را عهده‌دار شود.

کد خبر : 21060

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس