پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 مارس 2022 | 14:21 ب.ظ
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:

جهاد تبیین در ماه رمضان مورد توجه قرار گیرد/مساجد آماده میزبانی

جهاد تبیین در ماه رمضان مورد توجه قرار گیرد/مساجد آماده میزبانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: جهاد تبیین و تلاش برای معرفت افزایی در ماه رمضان باید مورد توجه علما و روحانیون قرار گیرد.

حجت الاسلام قاسم جعفرزاده صبح چهارشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ به‌مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان در جمع روحانیون شیعه و سنی شهرستان نمین، در سخنانی ماه رمضان را فرصت مناسب تبلیغ در جامعه اسلامی برشمرد و اظهار کرد: ماه رمضان امسال بعد از ۲ سال محدویت‌های کرونایی، گشایشی ایجاد شده تا فعالیت‌ها با فراغ بال و بدون تعطیلی اجرا شود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب از ماه رمضان به عنوان پیچ تاریخی یاد کرده اند که اگر امت اسلامی در مرحله بلوغ اندیشه خود این فرصت را از دست داده و به سلامت از این پیچ عبور نکند، آسیب‌های جبران ناپذیری بر بدنه فرهنگ دینی به وجود می‌آید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل روحانیون را فرماندهان جبهه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن عنوان کرد و گفت: اگر مشکل فرهنگی و دینی در جامعه باشد باید به دست علما و روحانیون و با مشارکت آحاد جامعه حل شود چرا که مدیریت فرهنگی با همکاری مردم به نتیجه می‌رسد.

تبیین آموزه‌های قرآن اولویت برنامه‌های ماه رمضان

حجت الاسلام جعفرزاده ماه رمضان را فرصت مغتنمی برای انس بیشتر مردم با کلام وحی عنوان کرد و گفت: قرآن و دستورات الهی که در این کتاب به عنوان راهنمای بشریت آمده است تمام نیازها و مشکلات جامعه را پاسخ داده و عامل سلوک و تقرب به درگاه است که باید در ماه رمضان در تبیین آموزه‌های قرآنی بیش از پیش تلاش شود.

وی تمرکز بخشی به افق نگاه مردم به سبک زندگی قرآنی را وظیفه مهم جامعه تبلیغی عنوان کرد و گفت: نهضت تفسیر و جلسات انس با قرآن باید در شهرستان‌ها رونق گرفته و این حقیقت را در جامعه جاری کنیم که قرآن به عنوان کتاب حی و قیوم، بهترین و کامل‌ترین راهنما برای سعادت انسان در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت فضای مجازی در ماه رمضان تاکید کرد و گفت: در ایام کرونا به‌لحاظ برخی محدودیت‌ها در اجرای برنامه‌ها، بهره‌مندی از فضای مجازی و رسانه بیشتر مورد توجه قرار گرفت و فعالان فرهنگی و تبلیغی موفقیت‌های بسیاری در ایجاد ارتباط با اقشار مختلف مردم به‌دست آورده و این روش تبلیغی در فضای مجازی باید در کنار جلسات حضوری همچنان استمرار یابد.

حجت الاسلام جعفرزاده از آمادگی ادارات تبلیغات اسلامی استان در تهیه محتوای کاربردی در حوزه جهاد تبیین خبر داد و افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری اکنون در جنگ روایت‌ها قرار گرفته‌ایم و باید در تبیین و روشنگری حقایق به جهاد تبیین بپردازیم چرا که این امر واجب عینی قلمداد شده و همه آحاد جامعه به نوبه خود وظیفه بیان واقعیت‌ها را دارند تا دشمن که تمام عیار به اعتقادات و هویت ایرانی اسلامی هجمه وارد کرده در تحریف حقایق اسلام و انقلاب ناکام بماند.

جهاد تبیین در ماه رمضان مورد توجه قرار گیرد/مساجد آماده میزبانی

وی تبیین صحیح و عالمانه دین را اولین مقدمه جهاد تبیین عنوان کرد و گفت: بیان واقعیت‌های اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی همان جهاد تبیین است که اگر به درستی عمل شود اکنون مشکلات کمتر و ارتباط کشورهای اسلامی با یکدیگر بهتر بود.

بودجه فرهنگی نیازمند بازنگری و توجه جدی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز تأسف از بودجه ناچیز مسائل فرهنگی و تبلیغی، گفت: در باب امکانات تبلیغی در شهرستان‌ها، کمبودها و نواقص زیاد است اما منابع مالی و بودجه اختصاصی بسیار ناچیز بوده و نیازمند بازنگری و توجه جدی است.

حجت الاسلام جعفرزاده به وضعیت نامناسب خانه‌های عالم از لحاظ فیزیکی و تعمیرات ساختمانی اشاره کرد و گفت: خانه‌های عالم شهرستان نمین در حال تخریب بوده و نیازمند بازسازی و تعمیر است که در تلاش هستیم با مطالبات انجام شده از مجلس و پیگیری مکرر در این حوزه، اقدامات مناسبی انجام دهیم.

وی تاکید کرد: در ماه رمضان نباید هیچ مسجدی تعطیل شود و شهرها باید رنگ و بوی معنویت گرفته و در این میان توجه به فضای مجازی و برنامه‌ریزی برای حوزه بانوان باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در پایان از برنامه‌ریزی برای برگزاری دومین همایش «نقش تقریب در تحقق گام دوم انقلاب در سیره نبوی» اشاره کرد و گفت: همایش مشترک علمای شیعه و سنی استان اردبیل در مرحله اول با موفقیت انجام شده و برای اجرای مرحله دوم برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته که با حضور فعالان فرهنگی و تبلیغی از تمامی شهرستان‌های استان با محوریت علمای شیعه و سنی برگزار می‌شود.

کد خبر : 21057

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس